Tävlingskalender

Kommande aktiviteter
Aktivitet Stad Datum Övrigt
Solkustsim Hultsfred 30/09 C,2ggr/v-grupper
Microsim lö kväll Kalmar 07/10 Alla
Svenska Simspelen Upplands Väsby 07/10 Elit
DM/JDM Växjö 14/10 Elit,A-kvaltider
KM 5 Kalmar 17/10 Elit,A
UGP 1 Oskarshamn 21/10 Elit,A,B,C
SM/JSM Jönköping 01/11 Elit-kvaltider
Sum-Sim region Jönköping 11/11 Elit,A,B,C
Microsim 4 lö kväll Kalmar 18/11 Alla
Jämjöhalvan Jämjö 18/11 Tri - Alla grupper
Barracuda Race Göteborg 25/11 Elit, A
Höstsimiaden Kalmar 02/12 Elit,A,B,C,2ggr/v-grupper
Sum-Sim Riks Eskilstuna 08/12 Elit, A-kvalplatser
KM fre kväll Kalmar 15/12 Elit,A,B,C,2ggr/v-grupper, masters
Sylvesterloppet Kalmar 31/12 Tri - Alla grupper
Tidigare aktiviteter
Aktivitet Stad Datum Övrigt
Speedo Yards Jönköping 23/09 Elit,A,B
KM fre kväll Kalmar 15/09 Elit,A,B,C,2ggr/v-grupper
Karlshamns triathlon Karlshamn 02/09 Tri - Alla grupper
Läger B&C Göteborg 31/08 B, C
Nattloppet Kalmar 26/08 Tri - Alla grupper
Ironkids Kalmar 18/08 Tri - Alla grupper
Kalmar Mini tri Kalmar 16/08
Kalmar Kanalsimning Kalmar 12/08
Tri4Fun tävling Kalmar 12/08 Tri - Alla grupper
Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Kalmar 05/08 Tri
Kalmarmilen och lilla kalmarmilen Kalmar 02/08 Tri - Alla grupper
Gävle Triathlon Gävle 23/07 Tri - Kona
Sum-Sim (50 m) Malmö 12/07 Elit,A - Kvaltider
LH-games (50 m) Landskrona 07/07 Elit,A,B
SM (50 m) Borås 30/06 Elit - Kvaltider
Nordic Tri Camp Danmark 26/06 Tri - Hawaii Kona
KM 3 Kalmar 13/06 Elit,A
DM/JDM Norrköping 10/06 Elit,A
U-GP 3 (50 m) Ljungby 03/06 A,B,C
Läger Böda 02/06 Tri - Hawaii Kona
Läger kat 2 Callella 30/05 Elit - Uttagning
Läger kat 1 Mallorca 30/05 Elit - Uttagning
Kalvinknatet Kalmar 29/05 Tri - Alla grupper
Vårsimiaden regionsfinal Nässjö 27/05 A,B,C,2-ggr/v.grupper - Kvalplatser
Hallsta Triathlon Hallstahammar 27/05 Tri - Alla grupper
Läger Hallstahammar Hallstahammar 25/05 Tri - Hawaii Kona
Tri4Fun Camp Upplands Väsby 25/05 Tri - Alla grupper
Filbyter cup (50 m) Linköping 19/05 Elit,A,B,C
Microsim 2 Kalmar 13/05 Alla
Läger kat 3 Gislaved 12/05 Elit,A,B - Uttagning
Vårsimiaden Oskarshamn 06/05 A,B,C,2-ggr/v.grupper
Ölands kyrkstafett Öland 29/04 Tri - Alla grupper
Ullbergstrofén (50 m) Göteborg 28/04 Elit,A,B
Bästa tvåan, trean, fyran Kalmar 26/04 Skoltävling
Swim open (50 m) Stockholm 08/04 Elit,A - Kvaltider
Skälbyloppet Kalmar 08/04 Tri - Alla grupper
Glasriket Cup Växjö 01/04 Elit,A,B,C
KM 2 Kalmar 24/03 Elit,A,B,2-ggr/v.grupper
Länsläger Gislaved 17/03 Elit,A,B - Uttagning
Östsvenska GP (50m) Jönköping 11/03 Elit,A,B
Microsim 1 Kalmar 04/03 Alla
Länstrofén Linköping 04/03 A,B,C,2-ggr/v.grupper - Uttagning
Länsläger Kalmar 11/02 B,C,2-ggr/v.grupper - uttagning
Solkustsim Oskarshamn 04/02 C,2-ggr/v.grupper
NUSS äldre Jönköping 03/02 Elit, A
U-GP 1+2 Växjö 28/01 Elit,A,B,C
GP (50 m) Malmö 28/01 Elit - kvaltider
Oskarshamnssprinten Oskarshamn 21/01 B,C,Pirayan,Mörten
KM 1 Kalmar 20/01 Elit,A,B,C,2-ggr/v.grupper
Simlinjeläger Kalmar 14/01 Mörten,Pirayan
Sylvesterloppet Kalmar 31/12 Tri
KM 6 - fre kväll Kalmar 16/12 Elit,A,B,C,2 ggr/v-grupper, Masters
Luciafest Kalmar 11/12
Barracuda Race - 2 dgr Göteborg 03/12 Elit, A
Sum-Sim Riks - 3 dgr Jönköping 02/12 Elit,A,B - Kvalplatser
Höstsimiaden - 2 dgr Kalmar 26/11 Elit,A,B,C,2 ggr/v-grupper
Microsim - lö kväll Kalmar 19/11 Alla
Jämjöhalvan Jämjö 12/11 Tri
Sum-Sim region - 2 dgr Jönköping 12/11 Elit,A,B,C
Simlinjeläger Kalmar 12/11 1 gång/veckan-grupper
SM/JSM - 5 dgr Stockholm 04/11 Elit kvaltider
Solkustsim lö em Västervik 22/10 C,Mörten,Pirayan
U-GP 4 - 2 dgr Växjö 22/10 Elit,A,B,C
KM 5 Kalmar 18/10 Elit, A
DM/JDM - 2 dgr Jönköping 15/10 Elit,A-kvaltider
Microsim - Lö kväll Kalmar 08/10 Alla
Svenska Simspelen - 2 dgr Upplands Väsby 08/10 Elit-uttagning
KM - fre kväll Kalmar 23/09 Elit,A,B,C,2 ggr/v-grupper
Länsläger Hultsfred 17/09 Uttagning
Speedo Yards Jönköping 17/09 Elit, A
Riks- och Regionsläger Inte bestämt 09/09 Elit-uttagning
Ironman Kalmar Sweden Kalmar 20/08
Kalmar Mini Tri Kalmar 17/08
Ungdomstriathlon Kalmar 13/08
Kalmar Kanalsimning Kalmar 13/08
Hansa Bygg Kalmar Grand Prix Kalmar 05/08 Tri
Lilla Kalmarmilen Kalmar 03/08 Tri
Kalmarmilen Kalmar 03/08 Tri
SM/JSM Norrköping 06/07 Elit - kvaltier
LH-games Landskrona 01/07 Elit,A,B
Sum-Sim Linköping 29/06 Elit,A - Kvaltider
Läger B+C Skara 20/06 B,C
KM 3 Kalmar 14/06 Elit,A
UGP 3 Ljungby 11/06 A,B,C
DM/JDM Ljungby 11/06 Elit,A,B-kvaltider
Kalvinknatet Kalmar 30/05 Tri
Filbyter cup Linköping 27/05 Elit,A,B,C
Läger Össtsvenska Kat 3 Danmark 18/05 Elit, A, B - Uttagning
Microsim 2 Kalmar 14/05 Alla
Vårsimiaden Regionsfinal Kalmar 07/05 B,C,2 ggr/v-grupper
Ölands Kyrkstafett Kalmar 30/04 Tri
Ullbergstrofén Göteborg 29/04 Elit,A,B
Vårsimiaden Oskarshamn 23/04 B,C,2 ggr/v-grupper
Medley Bästa tvåan, Trean, Fyran Kalmar 20/04 Skoltävling
Skälbyloppet Kalmar 16/04 Tri
Glasriket Cup Växjö 09/04 A, B,C
Solkustläger Västervik 09/04 Mörten,Hajen
KM 2 Kalmar 01/04 Elit,A,B,C,2 ggr/v-grupper
Swim open Stockholm 29/03 Elit - kvaltier
Solkustsim 1 dag Oskarshamn 12/03 C, 2 gånger i veckan grupper
Östsvenska GP Jönköping 12/03 Elit,A,B
Microsim Kalmar 05/03 Alla
Länstrofén Växjö 05/03 A,B,C,2 ggr/v-grupper - Uttagning
Läger A-gruppen Playitas 22/02 A
Läger Elit Florida - USA 20/02 Elit
Länstroféläger Oskarshamn 13/02 A,B,C,2 ggr/v-grupper - Uttagning
Riks- och regionsläger Inte bestämt 12/02 Elit uttagning
NUSS äldre Linköping 05/02 Elit
UGP 1+2 Västervik 30/01 Elit,A,B
GP Malmö 30/01 Elit - Kvaltider
Oskarshamnssprinten Oskarshamn 23/01 B,C,Pirayan,Mörten
KM 1 Kalmar 22/01 Elit,A,B,C
Simlinjeläger Borgholm 16/01 Mörten Pirayan
Sylvesterloppet Kalmar 31/12 Tri4Fun
KM (fre kväll) Kalmar 18/12 2 ggr/v-grupper, masters, Tävlingsgr
Luciafest Kalmar 13/12
Länsläger Kalmar 05/12 A,B,C,2 ggr/v-grupper - Uttagning
Sum-Sim Riks (3 dgr) Göteborg 04/12 Elit,A
Microsim (lörd kväll) Kalmar 28/11 Alla
Höstsimiaden (2 dgr) Växjö 21/11 Elit,A,B,C,2 ggr/v-grupper
Sum-Sim region (2 dgr) Jönköping 14/11 Elit,A,B,C
Simlinjeläger (2 dgr) Kalmar 14/11 1 gång/v-grupper
SM/JSM (5 dgr) Helsingborg 04/11 Elit
KM Kalmar 20/10 Elit,A
DM/JDM (2 dgr) Kalmar 17/10 Elit, A
U-GP 4 (2 dgr) Växjö 10/10 Elit,A,B,C
Solkustsim (1 dag) Oskarshamn 10/10 C, 2 ggr/v-grupper
Microsim 3 (lörd kväll) Kalmar 03/10 Alla
Länsläger Kalmar 19/09 Inställt
KM (fre kväll) Kalmar 18/09 2 ggr/v-grupper, masters, Tävlingsgr
Riksläger (3 dgr) Stockholm 11/09 Uttagning
Karlshamn Triathlon Karlshamn 05/09 Tri4Fun
Poseidon Team Cup (3 dgr) Lund 04/09 Elit,A,B
Ironman Kalmar Sweden Kalmar 15/08
Kalmar Mini Tri Kalmar 12/08
Tri4funKalmar Kalmar 08/08
Kalmar Kanalsimning Kalmar 08/08
Lilla Kalmarmilen Kalmar 29/07 Tri4Fun
Kalmarmilen Kalmar 29/07 Tri4Fun
Havslätts Triathlon Oskarshamn 04/07 Tri4Fun
SM/JSM - 5 dgr Sundsvall 01/07 Elit, kvaltider
Sum-Sim - 5 dgr Trollhättan 24/06 Elit,A - kvaltier
Hjälmö Tri Hjälmö 21/06 Tri4fun
KM 3 Kalmar 09/06 Elit, A
DM/JDM Linköping 06/06 Elit,A - kvaltider
Kalvinknatet Kalmar 01/06 Tri4Fun
U-GP 3 - 2 dgr Ljungby 30/05 A,B,C
Läger Östsvenska kat 2 Torremolinos 27/05 Elit - uttagning
Läger Östsvenska kat 1 Callella 27/05 Elit - uttagning
Microsim - lö kväll Kalmar 23/05 Alla
Filbyter cup - 3 dgr Linköping 22/05 Elit,A,B,C
Ölands Kyrkstafett Färjestaden 16/05 Tri4Fun
Läger Östsvenska kat 3 Inte bestämt 08/05 Elit,A,B - Uttagning
Vårsimiaden region - 2 dgr Linköping 02/05 B,C,2ggr/v.-grupper - kvalplatser
KM - fre kväll Kalmar 24/04 Elit,A,B,C,2ggr/v.-grupper
Bästa Fyran Kalmar 22/04 Skoltävling
GP 3 - 2 dgr Jönköping 18/04 Elit - kvaltider
Vårsimiaden distrikt - 1 dag Oskarshamn 18/04 B,C,2 ggr/v.-grupper
Falkenberg Race - 2 dgr Falkenberg 11/04 Elit,A
Solkustläger - 2 dgr Oskarshamn 28/03 Mörten,Pirayan
Länsläger - 3 dgr Gislaved 27/03 Elit, A
Glasriket cup - 2 dgr Växjö 21/03 B,C
KM - fre kväll Kalmar 13/03 Elit,A,B,C,2ggr/v-grupper
Solkustsim - lö fm - 1 pass Västervik 07/03 C, 2 ggr/vecka-grupper
Östsvenska GP - 2 dgr Jönköping 07/03 Elit,A,B
Microsim 1 - lö kväll Kalmar 28/02 Alla
Länstrofén - 1 dag Nässjö 28/02 A,B,C,Mörten,Pirayan - uttagning
Länstroféläger - 2 dgr Hultsfred 07/02 A,B,C,Mörten,Pirayan - Uttagning
Riksläger - 3 dgr Stockholm 06/02 Uttagning
Oskarhamnssprinten - 2 dgr Oskarshamn 31/01 Tävlingsgrupper
GP 1 - 2 dgr Uppsala 24/01 Elit,kvaltider
UGP 1+2 - 2 dgr Kalmar 24/01 Tävlingsgrupper
Simlinjeläger 2 dgr Kalmar 16/01 Mörten,Pirayan

Inga kommentarer tillåtna här.