Deltagarlista Gren 1-13 
 
  Tävling  Microsim 1    Utskriftsdatum  25 februari 2015   
  Tävlingsort  Kalmar    Utskriftstid  19:48   
  Arrangör  Kalmar Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 februari 2015         
 
 
Gren 1, 100m Medley Mixed 
Brons 1.50, Silver 1.40, Guld 1.30 
Förklaring av siffrorna i kolumnen "Anmtid" 
Första siffran: 1=Simmar för guldtid, 2=silvertid, 3=Bronstid 
Siffrorna två och tre: Födelseår 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Karlsson Ida  2000  NYBRO SK    25 m  1.00   
32  Andersson Isabella  2000  NYBRO SK    25 m  1.00   
70  Rosberg Max  2000  KALMAR SS  AS3700  25 m  1.00   
61  Henmalm Jakob  2001  KALMAR SS    25 m  1.01   
64  Lewton Felicia  2001  KALMAR SS  BR0801  25 m  1.01   
67  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  1.01   
69  Carlström Josefine  2001  KALMAR SS  BP7601  25 m  1.01   
74  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  1.01   
71  Olsson Gustav  2002  KALMAR SS  AQ5902  25 m  1.02   
10  76  Ring Märta  2002  KALMAR SS  BC4602  25 m  1.02   
11  68  Lingström Anna  1999  KALMAR SS  BN9699  25 m  1.99   
12  72  Franzén Fanny  2002  KALMAR SS  BC2402  25 m  2.02   
13  73  Arvidsson Nathalie  2002  KALMAR SS  BC4802  25 m  2.02   
14  66  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  2.04   
15  77  Ivertsson Karl  2000  KALMAR SS  AW6100  25 m  3.00   
16  44  Adersen Richard  2002  EMMABODA    25 m  3.02   
17  75  Gunnebrant Alicia  2002  KALMAR SS    25 m  3.02   
18  65  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  3.04   
 
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed 
Brons 34.0, Silver 31.0, Guld 28.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Lohtander Tilda  2002  EMMABODA    25 m  1.02   
99  Movede Agnes  2002  KALMAR SS    25 m  1.02   
35  Alfredsson Melker  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
94  Gleisner Annie Mårtensson  2003  KALMAR SS    25 m  1.03   
104  Lekselius Lovisa  2003  KALMAR SS    25 m  1.03   
118  Sandstedt Svante  2003  KALMAR SS  AP9703  25 m  1.03   
Amnér Alice  2004  ÖLANDS SK    25 m  1.04   
Palmgren Ellen  2004  ÖLANDS SK    25 m  1.04   
Källroos Tindra  2004  ÖLANDS SK    25 m  1.04   
10  84  Skullered Ester  2004  KALMAR SS    25 m  1.04   
11  116  Zweigbergk Sofie von  2004  KALMAR SS  BC7804  25 m  1.04   
12  34  Barkstedt Isak  2005  NYBRO SK    25 m  1.05   
13  83  Jansen Olivia Andersson  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
14  98  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  1.05   
15  112  Krim Nina  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
16  122  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
17  93  Rooth Elin  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
18  105  Fredriksson Alma  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
19  90  Dinic Isabella  2007  KALMAR SS    25 m  1.07   
20  Zetterqvist Anna  2003  ÖLANDS SK    25 m  2.03   
21  Asplund Wilma  2004  ÖLANDS SK    25 m  2.04   
22  29  Petersson Kalle  2005  NYBRO SK    25 m  2.05   
23  46  Sunebring Felicia  2005  EMMABODA    25 m  2.05   
24  47  Embaie Sara  2005  EMMABODA    25 m  2.05   
25  48  Gustafsson Lydia  2005  EMMABODA    25 m  2.05   
26  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  2.05   
27  81  Erwén Ellen  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
28  85  Fransson Tilde  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
29  87  Berntzon Lucas  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
30  96  Movede Ellinor  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
31  97  Gyllenlind Kevin  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
32  111  Bergzén Julia  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
33  79  Delin Meja  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
34  103  Bengtsson Hjalmar  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
35  106  Jämtin Tuva  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
36  108  Caneus Stella  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
37  109  Skullered Hilda  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
38  117  Ljungberg Emilia  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
39  15  Nowak Wilhelm  2000  ÖLANDS SK    25 m  3.00   
40  56  Palmér Adam  2000  MÖRE SK    25 m  3.00   
41  14  Ekströmmer Frida  2002  ÖLANDS SK    25 m  3.02   
42  82  Lindstrand Ebba  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
43  Eriksson Linus  2004  ÖLANDS SK    25 m  3.04   
44  Nyman Robin  2004  ÖLANDS SK    25 m  3.04   
45  101  Hagberg Ella  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
46  113  Hesselmark Adam  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
47  119  Svensson Miriam  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
48  120  Pesonen Ayla  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
49  Färm Hugo  2005  ÖLANDS SK    25 m  3.05   
50  33  Alfredsson Helmer  2005  NYBRO SK    25 m  3.05   
51  40  Eriksson Thea  2005  NYBRO SK    25 m  3.05   
52  50  Kronmar Måns  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
53  52  Vladefall Noah  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
54  91  Jönsson Malva  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
55  102  Jonasson Ella  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
56  107  Nordström Tess  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
57  115  Bjurling Embla  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
58  16  Karp Emma  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
59  17  Holmer Filippa  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
60  18  Holmer Molly  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
61  19  Duval Elsa  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
62  86  Woksepp Emilia  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
63  88  Andersson Kajsa  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
64  100  Ekstrand Natalie  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
65  110  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
66  25  Peterström Hilding  2007  NYBRO SK    25 m  3.07   
67  37  Sundin Alva  2007  NYBRO SK    25 m  3.07   
68  49  Gustafsson Ayla  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
69  51  Lennartsson Marlene  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
70  78  Skarpnord Elsa  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
71  89  Theander Elsa  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
72  95  Ekman Ossian  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
73  114  Elfverson Elin  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
74  121  Lindström Elva  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
75  62  Axelsson Beata  2008  KALMAR SS    25 m  3.08   
76  92  Engebladh Karl  2008  KALMAR SS    25 m  3.08   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Mixed 
Brons 58.0, Silver 55.0, Guld 52.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Ivertsson Karl  2000  KALMAR SS  AW6100  25 m  1.00   
128  Söderberg Felix  2001  KALMAR SS  AX0701  25 m  1.01   
130  Oliv Hanna  2001  KALMAR SS    25 m  1.01   
44  Adersen Richard  2002  EMMABODA    25 m  1.02   
131  Johansson Elin  2002  KALMAR SS  BQ4402  25 m  1.02   
135  Fransen Jacob  2002  KALMAR SS    25 m  1.02   
23  Persson Hugo  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
123  Jämtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  25 m  1.03   
125  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  1.03   
10  134  Rooth Albin  2003  KALMAR SS    25 m  1.03   
11  43  Johansson Emmy  2004  EMMABODA    25 m  1.04   
12  66  Ivertsson Anna  2004  KALMAR SS  AM0204  25 m  1.04   
13  34  Barkstedt Isak  2005  NYBRO SK    25 m  1.05   
14  73  Arvidsson Nathalie  2002  KALMAR SS  BC4802  25 m  2.02   
15  42  Gustafsson Agnes  2003  EMMABODA    25 m  2.03   
16  124  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  2.03   
17  127  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  2.03   
18  137  Sandebäck Nicole  2003  KALMAR SS  BG3603  25 m  2.03   
19  129  Fredriksson Maja  2004  KALMAR SS    25 m  2.04   
20  126  Pedersen Sebastian  2001  KALMAR SS    25 m  3.01   
21  Westerberg Wilma  2002  ÖLANDS SK    25 m  3.02   
22  136  Wangejad Stina  2002  KALMAR SS    25 m  3.02   
23  38  Karlsson Emma  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
24  39  Adersson Felix  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
25  133  Helgesson Hampus  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
26  139  Bergzén Natalie  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
27  41  Hansson Meja  2004  EMMABODA    25 m  3.04   
28  138  Lindberg Malva  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
29  132  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
 
Gren 4, 100m Bröstsim Mixed 
Brons 1.55, Silver 1.45, Guld 1.35 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Karlsson Ida  2000  NYBRO SK    25 m  1.00   
32  Andersson Isabella  2000  NYBRO SK    25 m  1.00   
140  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1.00   
142  Almqvist Eric  2000  KALMAR SS  AQ0900  25 m  1.00   
146  Sunnerborn Pontus  2000  KALMAR SS  AM7900  25 m  1.00   
24  Sisic Edin  2002  NYBRO SK    25 m  1.02   
76  Ring Märta  2002  KALMAR SS  BC4602  25 m  1.02   
11  Gottfridsson Malin  1999  ÖLANDS SK    25 m  1.99   
68  Lingström Anna  1999  KALMAR SS  BN9699  25 m  1.99   
10  70  Rosberg Max  2000  KALMAR SS  AS3700  25 m  2.00   
11  64  Lewton Felicia  2001  KALMAR SS  BR0801  25 m  2.01   
12  67  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  2.01   
13  141  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  2.03   
14  13  Zetterqvist Rina  2000  ÖLANDS SK    25 m  3.00   
15  144  Mägiste Sofia  2000  KALMAR SS  AW3200  25 m  3.00   
16  61  Henmalm Jakob  2001  KALMAR SS    25 m  3.01   
17  69  Carlström Josefine  2001  KALMAR SS  BP7601  25 m  3.01   
18  74  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  3.01   
19  145  Jönsson Tilia  2001  KALMAR SS    25 m  3.01   
20  147  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  3.01   
21  10  Eriksson Tim  2002  ÖLANDS SK    25 m  3.02   
22  12  Asplund Filip  2002  ÖLANDS SK    25 m  3.02   
23  26  Adersson Manne  2002  NYBRO SK    25 m  3.02   
24  71  Olsson Gustav  2002  KALMAR SS  AQ5902  25 m  3.02   
25  72  Franzén Fanny  2002  KALMAR SS  BC2402  25 m  3.02   
26  75  Gunnebrant Alicia  2002  KALMAR SS    25 m  3.02   
27  28  Andersson Noel  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
28  65  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  3.04   
29  143  Lim Annabelle  2004  KALMAR SS  AH6404  25 m  3.04   
30  148  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  3.04   
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
Brons 34.0, Silver 31.0, Guld 28.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Lohtander Tilda  2002  EMMABODA    25 m  1.02   
35  Alfredsson Melker  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
36  Lerbacka Ebba  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
104  Lekselius Lovisa  2003  KALMAR SS    25 m  1.03   
134  Rooth Albin  2003  KALMAR SS    25 m  1.03   
Amnér Alice  2004  ÖLANDS SK    25 m  1.04   
Eriksson Linus  2004  ÖLANDS SK    25 m  1.04   
Nyman Robin  2004  ÖLANDS SK    25 m  1.04   
Källroos Tindra  2004  ÖLANDS SK    25 m  1.04   
10  43  Johansson Emmy  2004  EMMABODA    25 m  1.04   
11  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  1.05   
12  81  Erwén Ellen  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
13  111  Bergzén Julia  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
14  79  Delin Meja  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
15  86  Woksepp Emilia  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
16  93  Rooth Elin  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
17  105  Fredriksson Alma  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
18  110  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
19  117  Ljungberg Emilia  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
20  78  Skarpnord Elsa  2007  KALMAR SS    25 m  1.07   
21  90  Dinic Isabella  2007  KALMAR SS    25 m  1.07   
22  39  Adersson Felix  2003  NYBRO SK    25 m  2.03   
23  120  Pesonen Ayla  2004  KALMAR SS    25 m  2.04   
24  46  Sunebring Felicia  2005  EMMABODA    25 m  2.05   
25  47  Embaie Sara  2005  EMMABODA    25 m  2.05   
26  48  Gustafsson Lydia  2005  EMMABODA    25 m  2.05   
27  85  Fransson Tilde  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
28  87  Berntzon Lucas  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
29  96  Movede Ellinor  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
30  115  Bjurling Embla  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
31  106  Jämtin Tuva  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
32  109  Skullered Hilda  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
33  89  Theander Elsa  2007  KALMAR SS    25 m  2.07   
34  114  Elfverson Elin  2007  KALMAR SS    25 m  2.07   
35  15  Nowak Wilhelm  2000  ÖLANDS SK    25 m  3.00   
36  56  Palmér Adam  2000  MÖRE SK    25 m  3.00   
37  14  Ekströmmer Frida  2002  ÖLANDS SK    25 m  3.02   
38  38  Karlsson Emma  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
39  82  Lindstrand Ebba  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
40  139  Bergzén Natalie  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
41  149  Artebrant Linn  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
42  Asplund Wilma  2004  ÖLANDS SK    25 m  3.04   
43  101  Hagberg Ella  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
44  113  Hesselmark Adam  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
45  119  Svensson Miriam  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
46  Färm Hugo  2005  ÖLANDS SK    25 m  3.05   
47  20  Apelgren Ebba  2005  ÖLANDS SK    25 m  3.05   
48  33  Alfredsson Helmer  2005  NYBRO SK    25 m  3.05   
49  40  Eriksson Thea  2005  NYBRO SK    25 m  3.05   
50  50  Kronmar Måns  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
51  52  Vladefall Noah  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
52  91  Jönsson Malva  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
53  102  Jonasson Ella  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
54  107  Nordström Tess  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
55  152  Carlsson William  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
56  16  Karp Emma  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
57  17  Holmer Filippa  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
58  18  Holmer Molly  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
59  21  Forsell Danie  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
60  88  Andersson Kajsa  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
61  100  Ekstrand Natalie  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
62  103  Bengtsson Hjalmar  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
63  108  Caneus Stella  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
64  150  Grönberg Linnea  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
65  25  Peterström Hilding  2007  NYBRO SK    25 m  3.07   
66  37  Sundin Alva  2007  NYBRO SK    25 m  3.07   
67  49  Gustafsson Ayla  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
68  51  Lennartsson Marlene  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
69  53  Gustafsson Maja  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
70  54  Andersson Love  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
71  57  Camara Svedin Lukas  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
72  95  Ekman Ossian  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
73  121  Lindström Elva  2007  KALMAR SS    25 m  3.07   
74  55  Fransson Ella  2008  EMMABODA    25 m  3.08   
75  92  Engebladh Karl  2008  KALMAR SS    25 m  3.08   
76  151  Arvidsson Theo  2008  KALMAR SS    25 m  3.08   
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
Brons 56.0, Silver 53.0, Guld 50.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Pedersen Sebastian  2001  KALMAR SS    25 m  1.01   
128  Söderberg Felix  2001  KALMAR SS  AX0701  25 m  1.01   
145  Jönsson Tilia  2001  KALMAR SS    25 m  1.01   
12  Asplund Filip  2002  ÖLANDS SK    25 m  1.02   
30  Knutsson Disa  2002  NYBRO SK    25 m  1.02   
75  Gunnebrant Alicia  2002  KALMAR SS    25 m  1.02   
99  Movede Agnes  2002  KALMAR SS    25 m  1.02   
42  Gustafsson Agnes  2003  EMMABODA    25 m  1.03   
124  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  1.03   
10  141  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  1.03   
11  98  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  1.05   
12  44  Adersen Richard  2002  EMMABODA    25 m  2.02   
13  131  Johansson Elin  2002  KALMAR SS  BQ4402  25 m  2.02   
14  136  Wangejad Stina  2002  KALMAR SS    25 m  2.02   
15  23  Persson Hugo  2003  NYBRO SK    25 m  2.03   
16  123  Jämtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  25 m  2.03   
17  125  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  2.03   
18  137  Sandebäck Nicole  2003  KALMAR SS  BG3603  25 m  2.03   
19  129  Fredriksson Maja  2004  KALMAR SS    25 m  2.04   
20  132  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
21  130  Oliv Hanna  2001  KALMAR SS    25 m  3.01   
22  Westerberg Wilma  2002  ÖLANDS SK    25 m  3.02   
23  135  Fransen Jacob  2002  KALMAR SS    25 m  3.02   
24  27  Sturesson Ellen  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
25  94  Gleisner Annie Mårtensson  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
26  133  Helgesson Hampus  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
27  41  Hansson Meja  2004  EMMABODA    25 m  3.04   
28  116  Zweigbergk Sofie von  2004  KALMAR SS  BC7804  25 m  3.04   
29  148  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  3.04   
30  83  Jansen Olivia Andersson  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
31  97  Gyllenlind Kevin  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
32  112  Krim Nina  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
33  122  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
 
Gren 8, 25m Frisim Mixed 
Brons 30.0, Silver 27.0, Guld 24.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Lohtander Tilda  2002  EMMABODA    25 m  1.02   
99  Movede Agnes  2002  KALMAR SS    25 m  1.02   
36  Lerbacka Ebba  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
104  Lekselius Lovisa  2003  KALMAR SS    25 m  1.03   
139  Bergzén Natalie  2003  KALMAR SS    25 m  1.03   
116  Zweigbergk Sofie von  2004  KALMAR SS  BC7804  25 m  1.04   
29  Petersson Kalle  2005  NYBRO SK    25 m  1.05   
81  Erwén Ellen  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
87  Berntzon Lucas  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
10  112  Krim Nina  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
11  93  Rooth Elin  2006  KALMAR SS    25 m  1.06   
12  Zetterqvist Anna  2003  ÖLANDS SK    25 m  2.03   
13  153  Oliv Emma  2003  KALMAR SS    25 m  2.03   
14  Källroos Tindra  2004  ÖLANDS SK    25 m  2.04   
15  46  Sunebring Felicia  2005  EMMABODA    25 m  2.05   
16  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  2.05   
17  96  Movede Ellinor  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
18  97  Gyllenlind Kevin  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
19  111  Bergzén Julia  2005  KALMAR SS    25 m  2.05   
20  79  Delin Meja  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
21  105  Fredriksson Alma  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
22  110  Skeppland Nellie  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
23  117  Ljungberg Emilia  2006  KALMAR SS    25 m  2.06   
24  56  Palmér Adam  2000  MÖRE SK    25 m  3.00   
25  38  Karlsson Emma  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
26  Nyman Robin  2004  ÖLANDS SK    25 m  3.04   
27  101  Hagberg Ella  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
28  119  Svensson Miriam  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
29  120  Pesonen Ayla  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
30  Färm Hugo  2005  ÖLANDS SK    25 m  3.05   
31  33  Alfredsson Helmer  2005  NYBRO SK    25 m  3.05   
32  40  Eriksson Thea  2005  NYBRO SK    25 m  3.05   
33  50  Kronmar Måns  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
34  52  Vladefall Noah  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
35  85  Fransson Tilde  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
36  102  Jonasson Ella  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
37  107  Nordström Tess  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
38  115  Bjurling Embla  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
39  152  Carlsson William  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
40  17  Holmer Filippa  2006  ÖLANDS SK    25 m  3.06   
41  86  Woksepp Emilia  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
42  103  Bengtsson Hjalmar  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
43  108  Caneus Stella  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
44  109  Skullered Hilda  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
45  150  Grönberg Linnea  2006  KALMAR SS    25 m  3.06   
46  25  Peterström Hilding  2007  NYBRO SK    25 m  3.07   
47  37  Sundin Alva  2007  NYBRO SK    25 m  3.07   
48  49  Gustafsson Ayla  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
49  54  Andersson Love  2007  EMMABODA    25 m  3.07   
50  106  Jämtin Tuva  2006  KALMAR SS    25 m  3.07   
51  55  Fransson Ella  2008  EMMABODA    25 m  3.08   
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed 
Brons 50.0, Silver 47.0, Guld 44.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Karlsson Ida  2000  NYBRO SK    25 m  1.00   
77  Ivertsson Karl  2000  KALMAR SS  AW6100  25 m  1.00   
128  Söderberg Felix  2001  KALMAR SS  AX0701  25 m  1.01   
23  Persson Hugo  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
125  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  1.03   
137  Sandebäck Nicole  2003  KALMAR SS  BG3603  25 m  1.03   
138  Lindberg Malva  2004  KALMAR SS    25 m  1.04   
143  Lim Annabelle  2004  KALMAR SS  AH6404  25 m  1.04   
132  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
10  154  Kalén Hugo  2005  KALMAR SS    25 m  1.05   
11  Westerberg Wilma  2002  ÖLANDS SK    25 m  2.02   
12  135  Fransen Jacob  2002  KALMAR SS    25 m  2.02   
13  Amnér Alice  2004  ÖLANDS SK    25 m  2.04   
14  129  Fredriksson Maja  2004  KALMAR SS    25 m  2.04   
15  15  Nowak Wilhelm  2000  ÖLANDS SK    25 m  3.00   
16  145  Jönsson Tilia  2001  KALMAR SS    25 m  3.01   
17  35  Alfredsson Melker  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
18  39  Adersson Felix  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
19  94  Gleisner Annie Mårtensson  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
20  124  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  3.03   
21  133  Helgesson Hampus  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
22  Palmgren Ellen  2004  ÖLANDS SK    25 m  3.04   
23  41  Hansson Meja  2004  EMMABODA    25 m  3.04   
24  43  Johansson Emmy  2004  EMMABODA    25 m  3.04   
25  148  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  3.04   
26  47  Embaie Sara  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
27  48  Gustafsson Lydia  2005  EMMABODA    25 m  3.05   
28  83  Jansen Olivia Andersson  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
29  91  Jönsson Malva  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
30  98  Theander Simon  2005  KALMAR SS  AD9305  25 m  3.05   
31  122  Strümpel Maja  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
 
Gren 10, 100m Frisim Mixed 
Brons 1.38, Silver 1.28, Guld 1.18 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Karlsson Ida  2000  NYBRO SK    25 m  1.00   
32  Andersson Isabella  2000  NYBRO SK    25 m  1.00   
140  Hofer Anna  2000  KALMAR SS  BQ4600  25 m  1.00   
142  Almqvist Eric  2000  KALMAR SS  AQ0900  25 m  1.00   
64  Lewton Felicia  2001  KALMAR SS  BR0801  25 m  1.01   
67  Nordén Tilda  2001  KALMAR SS  BP6601  25 m  1.01   
147  Pap Henrik  2001  KALMAR SS  AU5701  25 m  1.01   
155  Johansson Arvid  2001  KALMAR SS  AQ8501  25 m  1.01   
68  Lingström Anna  1999  KALMAR SS  BN9699  25 m  1.99   
10  70  Rosberg Max  2000  KALMAR SS  AS3700  25 m  2.00   
11  61  Henmalm Jakob  2001  KALMAR SS    25 m  2.01   
12  44  Adersen Richard  2002  EMMABODA    25 m  2.02   
13  71  Olsson Gustav  2002  KALMAR SS  AQ5902  25 m  2.02   
14  72  Franzén Fanny  2002  KALMAR SS  BC2402  25 m  2.02   
15  73  Arvidsson Nathalie  2002  KALMAR SS  BC4802  25 m  2.02   
16  76  Ring Märta  2002  KALMAR SS  BC4602  25 m  2.02   
17  13  Zetterqvist Rina  2000  ÖLANDS SK    25 m  3.00   
18  144  Mägiste Sofia  2000  KALMAR SS  AW3200  25 m  3.00   
19  69  Carlström Josefine  2001  KALMAR SS  BP7601  25 m  3.01   
20  74  Marcusson David  2001  KALMAR SS  AU6701  25 m  3.01   
21  126  Pedersen Sebastian  2001  KALMAR SS    25 m  3.01   
22  10  Eriksson Tim  2002  ÖLANDS SK    25 m  3.02   
23  26  Adersson Manne  2002  NYBRO SK    25 m  3.02   
24  75  Gunnebrant Alicia  2002  KALMAR SS    25 m  3.02   
25  131  Johansson Elin  2002  KALMAR SS  BQ4402  25 m  3.02   
26  28  Andersson Noel  2003  NYBRO SK    25 m  3.03   
27  42  Gustafsson Agnes  2003  EMMABODA    25 m  3.03   
28  118  Sandstedt Svante  2003  KALMAR SS  AP9703  25 m  3.03   
29  123  Jämtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  25 m  3.03   
30  127  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  3.03   
31  141  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  3.03   
32  65  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  3.04   
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Mixed 
Brons 30.0, Silver 27.0, Guld 24.0 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
130  Oliv Hanna  2001  KALMAR SS    25 m  1.01   
10  Eriksson Tim  2002  ÖLANDS SK    25 m  1.02   
30  Knutsson Disa  2002  NYBRO SK    25 m  1.02   
23  Persson Hugo  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
27  Sturesson Ellen  2003  NYBRO SK    25 m  1.03   
137  Sandebäck Nicole  2003  KALMAR SS  BG3603  25 m  1.03   
141  Mägiste Albin  2003  KALMAR SS  AD4903  25 m  1.03   
41  Hansson Meja  2004  EMMABODA    25 m  1.04   
65  Loo Viktoria  2004  KALMAR SS  AH3604  25 m  1.04   
10  11  Gottfridsson Malin  1999  ÖLANDS SK    25 m  1.99   
11  145  Jönsson Tilia  2001  KALMAR SS    25 m  2.01   
12  43  Johansson Emmy  2004  EMMABODA    25 m  2.04   
13  129  Fredriksson Maja  2004  KALMAR SS    25 m  2.04   
14  148  Strandberg Hedda  2004  KALMAR SS  AH5404  25 m  2.04   
15  128  Söderberg Felix  2001  KALMAR SS  AX0701  25 m  3.01   
16  123  Jämtin Elin  2003  KALMAR SS  BL6803  25 m  3.03   
17  124  Asplund Ludvig  2003  KALMAR SS  AR5703  25 m  3.03   
18  125  Svensson Rasmus  2003  KALMAR SS  AM9303  25 m  3.03   
19  127  Asplund Elliot  2003  KALMAR SS  AR6703  25 m  3.03   
20  133  Helgesson Hampus  2003  KALMAR SS    25 m  3.03   
21  101  Hagberg Ella  2004  KALMAR SS    25 m  3.04   
22  40  Eriksson Thea  2005  NYBRO SK    25 m  3.05   
23  80  Marcusson Sofia  2005  KALMAR SS  AL1805  25 m  3.05   
24  83  Jansen Olivia Andersson  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
25  132  Ifwarson Elina  2005  KALMAR SS    25 m  3.05   
 
Gren 13, 6X25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Ösk  ÖLANDS SK    25 m     
58  De Piskande Pirayorna  KALMAR SS    25 m     
59  Heja Hajarna  KALMAR SS    25 m     
60  De Glada Mörtarna  KALMAR SS    25 m     
63  Tri4Fun  KALMAR SS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  25 februari 2015 
Licensierad till: Kalmar Simsällskap  Utskriftstid  19:48