Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Solkustsim    Utskriftsdatum  23 april 2018   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:45   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2017         
 
 
Gren 1, 50 m Ryggsim Brons, Finaler 
Stip.tid 53.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            38.66   
Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            39.73   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            40.54   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            42.19   
Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap            42.72   
Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            43.79   
Elin Elfverson  2007  Kalmar Simsällskap            44.77   
Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap            45.32   
Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            45.41   
10  Sarah Naesström  2005  Kalmar Simsällskap            45.50   
11  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap            45.96   
12  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            46.02   
13  Erik Blomgren  2007  Ölands Simklubb            46.40   
14  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            46.91   
15  Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap            47.07   
16  Hilda Skullered  2006  Kalmar Simsällskap            47.52   
17  Maja Olofsson  2007  Kalmar Simsällskap            47.65   
18  Tilda Lohtander  2002  Emmaboda Simsällskap            47.70   
19  Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            48.40   
20  Bernat Miñana Juan  2006  Västerviks Simsällskap            48.71   
21  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            49.71   
22  Lisa Sandholm  2006  Kalmar Simsällskap            50.24   
23  Wanda Larsson  2005  Kalmar Simsällskap            51.73   
24  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            52.67   
25  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            52.88   
26  Theo Arvidsson  2008  Kalmar Simsällskap            53.75   
27  William Gladh  2008  Hultsfreds Simsällskap            53.81   
28  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            54.66   
29  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            54.86   
30  Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap            54.88   
31  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            55.00   
32  Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            55.64   
33  Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            56.35   
34  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            57.22   
35  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            59.40   
36  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            59.66   
37  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            59.72   
38  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:07.62   
39  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:09.38   
40  Lo Lindblom  2007  Hultsfreds Simsällskap            1:10.17   
41  Meja Askebring  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:17.44   
Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
Adam Johansson Wild  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Elin Fridsén  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Mathilda Sieling  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Melissa Stålhammar Kierk  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Natalie Karlsson  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Mixed Silver, Finaler 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    46.33        1:35.76   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap    47.59        1:35.78   
Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap    47.85        1:38.76   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    48.04        1:39.08   
Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.07        1:40.57   
Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    49.28        1:41.96   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    49.01        1:42.31   
Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    48.91        1:42.79   
Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.87        1:43.21   
10  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    49.57        1:43.60   
11  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    48.74        1:43.81   
12  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    52.83        1:44.31   
13  Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap    50.69        1:46.60   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Ryggsim Mixed Guld, Finaler 
Stip.tid 1.30.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    36.91        1:16.65   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    39.03        1:19.80   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.06        1:23.15   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    40.71        1:23.41   
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap    40.89        1:23.59   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.46        1:27.17   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    42.04        1:27.32   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    42.56        1:27.60   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    42.40        1:28.95   
10  Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.32        1:30.27   
11  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    50.85        1:41.67   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Mixed Brons, Finaler 
Stip.tid 25.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            17.59   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            17.59   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            18.40   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            19.61   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            20.16   
Filippa Holmér  2006  Ölands Simklubb            20.77   
Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap            21.12   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            21.35   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap            21.53   
10  Bernat Miñana Juan  2006  Västerviks Simsällskap            21.54   
11  Engla Strömberg  2005  Kalmar Simsällskap            21.77   
12  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            22.08   
13  Erik Blomgren  2007  Ölands Simklubb            22.09   
13  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap            22.09   
15  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap            22.11   
16  Douglas Karlsson  2005  Kalmar Simsällskap            22.27   
16  Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap            22.27   
18  Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap            22.41   
19  Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap            22.61   
20  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            22.64   
21  Li-Karin Wang Eriksson  2006  Ölands Simklubb            22.66   
22  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap            22.76   
23  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            23.04   
24  Melissa Stålhammar Kierk  2009  Oskarshamns Simsällskap            23.08   
25  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            23.27   
26  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            23.56   
27  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            23.85   
28  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            24.39   
29  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            24.56   
30  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            25.49   
31  Elin Fridsén  2004  Hultsfreds Simsällskap            27.44   
32  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            27.47   
33  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            28.71   
34  Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap            30.81   
35  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            32.14   
36  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            43.16   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Natalie Karlsson  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
William Gladh  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Mixed Silve, Finaler 
Stip.tid 45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap            38.36   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            38.90   
Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            39.98   
Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            41.43   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap            42.88   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            44.75   
Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap            47.90   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap            48.27   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            48.38   
10  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap            49.62   
11  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap            50.43   
12  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            51.87   
13  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            55.64   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Mixed Guld, Finaler 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    36.19        1:21.91   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    40.43        1:30.24   
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.89        1:35.18   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    45.03        1:41.68   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Mixed Brons, Finaler 
Stip.tid 55.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hamza Kefo  2002  Hultsfreds Simsällskap            41.65   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap            45.35   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            46.27   
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            46.31   
Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            46.37   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            48.53   
Filippa Holmér  2006  Ölands Simklubb            48.68   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            48.83   
Wanda Larsson  2005  Kalmar Simsällskap            49.76   
10  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            50.80   
11  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            50.89   
12  Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap            50.93   
13  Hilda Skullered  2006  Kalmar Simsällskap            51.33   
14  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            51.36   
15  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            51.52   
16  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            51.76   
17  Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap            51.88   
18  Douglas Karlsson  2005  Kalmar Simsällskap            52.34   
19  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap            52.38   
20  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            52.65   
21  Noah Valdefall  2005  Emmaboda Simsällskap            52.71   
22  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            52.82   
23  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap            53.03   
24  Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap            54.36   
25  Li-Karin Wang Eriksson  2006  Ölands Simklubb            54.72   
26  Alice Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            54.91   
27  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            55.00   
28  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            55.03   
29  Adam Johansson Wild  2007  Kalmar Simsällskap            55.36   
30  Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap            55.39   
31  Engla Strömberg  2005  Kalmar Simsällskap            55.56   
32  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap            55.68   
33  Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap            56.16   
34  Elin Elfverson  2007  Kalmar Simsällskap            56.75   
35  Elin Fridsén  2004  Hultsfreds Simsällskap            57.90   
36  Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            59.89   
37  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:00.34   
38  William Gladh  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:00.36   
39  Stina Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:01.13   
40  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap            1:01.62   
41  Bernat Miñana Juan  2006  Västerviks Simsällskap            1:02.57   
42  Melissa Stålhammar Kierk  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:03.32   
43  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            1:04.50   
44  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:06.48   
45  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:09.74   
46  Natalie Karlsson  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:15.73   
47  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:16.65   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Lisa Enwide  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Lisa Sandholm  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Lo Lindblom  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Mathilda Sieling  2007  Västerviks Simsällskap            DSQ   
Meja Askebring  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Tiam Blomdahl  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Mixed Silve, Finaler 
Stip.tid 1.50.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    41.73        1:27.70   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    46.25        1:36.56   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    47.09        1:38.84   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    47.32        1:39.90   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    47.33        1:40.57   
Tilda Lohtander  2002  Emmaboda Simsällskap    48.11        1:41.58   
Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap    48.83        1:44.05   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.83        1:44.16   
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    52.21        1:49.22   
10  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    53.66        1:49.30   
11  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    49.56        1:49.46   
12  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap    52.06        1:50.22   
13  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    51.48        1:50.35   
14  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    51.65        1:51.43   
15  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    53.48        1:52.96   
16  William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap    51.46        1:53.61   
17  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    56.19        1:59.73   
18  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    56.81        2:01.58   
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Mixed Guld, Finaler 
Stip.tid 1.40.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    42.21        1:31.86   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    47.67        1:39.51   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    47.09        1:39.75   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    50.33        1:41.79   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    48.20        1:44.01   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Mixed Brons, Finaler 
Stip.tid 1.45.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    42.32        1:26.12   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    41.52        1:27.10   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    45.59        1:34.50   
Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap    46.91        1:35.06   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap    44.93        1:35.83   
Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap    48.72        1:37.33   
Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap    47.84        1:39.59   
Tilda Lohtander  2002  Emmaboda Simsällskap    46.81        1:40.05   
Douglas Karlsson  2005  Kalmar Simsällskap    47.24        1:40.92   
10  Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    51.86        1:41.46   
11  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    49.24        1:41.96   
12  Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap    47.46        1:43.31   
13  Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    48.66        1:43.36   
14  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    49.01        1:43.71   
15  Mathilda Petersson  2004  Hultsfreds Simsällskap    50.63        1:43.75   
16  Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    50.16        1:43.94   
17  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    49.07        1:43.95   
18  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    53.54        1:44.25   
19  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    47.53        1:44.29   
20  Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap    47.35        1:44.94   
21  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    48.90        1:45.09   
22  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap    50.38        1:45.39   
23  Sarah Naesström  2005  Kalmar Simsällskap    47.88        1:46.23   
24  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap    51.45        1:46.43   
25  Noah Valdefall  2005  Emmaboda Simsällskap    51.22        1:46.63   
26  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    51.82        1:47.37   
27  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    51.81        1:47.65   
28  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap    59.73        1:56.48   
29  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap    57.55        1:57.08   
30  Melissa Stålhammar Kierk  2009  Oskarshamns Simsällskap    58.37        2:01.83   
31  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    1:02.49        2:08.43   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Elin Fridsén  2004  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Maja Olofsson  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Mixed Silver, Finaler 
Stip.tid 1.35.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    40.69        1:25.21   
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap    40.74        1:27.01   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    42.96        1:28.69   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    42.58        1:30.03   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    42.06        1:31.57   
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    43.38        1:32.89   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    44.20        1:33.22   
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.19        1:33.94   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    47.20        1:34.53   
10  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap    45.29        1:36.07   
11  William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap    47.70        1:39.20   
12  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    49.89        1:43.22   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Mixed Guld, Finaler 
Stip.tid 3.20.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    43.65  1:27.32  2:19.86    3:01.56   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    40.36  1:26.94  2:23.94    3:05.30   
Hannes Hallberg  2004  Västerviks Simsällskap    42.42  1:32.31  2:25.65    3:06.73   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    47.79  1:36.20  2:33.31    3:16.54   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Mixed Brons, Finaler 
Stip.tid 46.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hamza Kefo  2002  Hultsfreds Simsällskap            34.99   
Julia Johansson  2004  Hultsfreds Simsällskap            36.76   
Szymon Machaj  2006  Kalmar Simsällskap            37.71   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            38.43   
Sara Hansen  2007  Kalmar Simsällskap            39.29   
Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            40.06   
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap            40.10   
Engla Strömberg  2005  Kalmar Simsällskap            40.59   
Sarah Naesström  2005  Kalmar Simsällskap            40.76   
10  Maja Olofsson  2007  Kalmar Simsällskap            41.21   
11  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            41.25   
12  Elin Elfverson  2007  Kalmar Simsällskap            41.55   
13  Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap            41.75   
14  Li-Karin Wang Eriksson  2006  Ölands Simklubb            41.92   
15  Cornelia Stridh  2007  Hultsfreds Simsällskap            42.01   
16  Erik Havskog  2007  Hultsfreds Simsällskap            42.95   
17  Adrian Rudén  2006  Hultsfreds Simsällskap            44.07   
18  Lisa Enwide  2007  Kalmar Simsällskap            44.41   
19  Moa Carlsson  2006  Hultsfreds Simsällskap            44.49   
20  Hilda Skullered  2006  Kalmar Simsällskap            44.54   
21  Theo Arvidsson  2008  Kalmar Simsällskap            45.26   
22  Adam Johansson Wild  2007  Kalmar Simsällskap            45.59   
23  Alva Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            46.07   
24  Tiam Blomdahl  2007  Kalmar Simsällskap            46.22   
25  Elin Fridsén  2004  Hultsfreds Simsällskap            46.43   
26  William Gladh  2008  Hultsfreds Simsällskap            46.44   
27  Molly Ainemo  2007  Hultsfreds Simsällskap            46.70   
28  Melissa Stålhammar Kierk  2009  Oskarshamns Simsällskap            46.80   
29  Wanda Larsson  2005  Kalmar Simsällskap            47.73   
30  Selma Malminger  2007  Västerviks Simsällskap            47.99   
31  Maja Sandebo  2008  Hultsfreds Simsällskap            49.65   
32  Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap            49.66   
33  Bernat Miñana Juan  2006  Västerviks Simsällskap            49.74   
34  Lisa Sandholm  2006  Kalmar Simsällskap            50.20   
35  Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap            50.53   
36  Hjalmar Aldrin  2007  Västerviks Simsällskap            52.12   
37  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            54.56   
38  Alice Adolfsson  2005  Västerviks Simsällskap            55.13   
39  Felicia Almquist  2010  Oskarshamns Simsällskap            55.34   
40  Eija Uhre  2008  Oskarshamns Simsällskap            55.41   
41  Carl Hedman  2009  Oskarshamns Simsällskap            57.98   
42  Vera Andersson  2008  Hultsfreds Simsällskap            58.41   
43  Mathilda Sieling  2007  Västerviks Simsällskap            59.13   
44  Meja Askebring  2007  Oskarshamns Simsällskap            1:00.71   
45  Natalie Karlsson  2006  Oskarshamns Simsällskap            1:00.80   
46  Stina Johansson  2008  Hultsfreds Simsällskap            1:04.91   
47  Thyra Andersson  2009  Oskarshamns Simsällskap            1:15.44   
Erik Blomgren  2007  Ölands Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed Silver, Finaler 
Stip.tid 1.28.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    37.84        1:18.95   
Tyra Andersson  2006  Hultsfreds Simsällskap    37.52        1:19.53   
Douglas Karlsson  2005  Kalmar Simsällskap    40.63        1:24.54   
Filippa Holmér  2006  Ölands Simklubb    40.32        1:24.97   
William Grönbeck  2002  Hultsfreds Simsällskap    43.13        1:27.13   
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    42.29        1:27.58   
Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap    43.45        1:27.99   
Tilda Lohtander  2002  Emmaboda Simsällskap    42.19        1:28.80   
Stina Klavins  2007  Hultsfreds Simsällskap    42.91        1:28.83   
10  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    43.49        1:31.01   
11  Didrik Olsson-Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    43.78        1:31.08   
12  Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap    44.56        1:31.59   
13  Isabella Westergren  2007  Hultsfreds Simsällskap    43.84        1:32.51   
14  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    44.24        1:33.78   
15  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    45.91        1:35.14   
16  Melvin Hilding  2005  Västerviks Simsällskap    44.50        1:35.51   
17  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    44.46        1:36.72   
18  Viggo Haglind  2008  Oskarshamns Simsällskap    46.92        1:36.89   
19  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    46.47        1:39.49   
20  Tualie Hörnell  2006  Västerviks Simsällskap    46.36        1:41.78   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
Noah Valdefall  2005  Emmaboda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Mixed Guld, Finaler 
Stip.tid 1.18.00 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap    35.06        1:12.15   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    35.82        1:14.40   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    36.11        1:15.14   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    36.57        1:17.29   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.00        1:18.15   
Emilia Lundgren  2004  Hultsfreds Simsällskap    36.89        1:18.55   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    38.75        1:19.46   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.75        1:19.97   
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    40.33        1:21.54   
10  Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    41.06        1:21.74   
11  Jennifer Bogren  2006  Hultsfreds Simsällskap    41.21        1:23.77   
                     
 
Gren 17, 6x50 Valfritt, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kalmar Lag 1  2005  Kalmar Simsällskap            3:22.04   
  Olivia Andersson Jansen  2005      34.32        34.32   
  Maja Strümpel  2005      33.76        1:08.08   
  Nina Krim  2005      35.87        1:43.95   
  Sofia Marcusson  2005      34.76        2:18.71   
  Elsa Skarpnord  2007      32.52        2:51.23   
  Nellie Skeppland  2006      30.81        3:22.04   
                     
Oskarshamn Mix Lag 1  Oskarshamns Simsällskap            3:33.33   
  Max Nerlén  2002      34.61        34.61   
  Ludvig Löfgren  2006      37.02        1:11.63   
  Isac Uhre  2005      33.91        1:45.54   
  Julia Almquist  2007      37.75        2:23.29   
  Alice Nyström  2005      36.11        2:59.40   
  Naima Eriksson  2007      33.93        3:33.33   
                     
Kalmar Lag 2  2006  Kalmar Simsällskap            3:55.77   
  Tuva Jämtin  2006      36.40        36.40   
  Sofia Yngvesson  2005      38.08        1:14.48   
  Douglas Karlsson  2005      38.91        1:53.39   
  Szymon Machaj  2006      39.03        2:32.42   
  Emilia Ljungberg  2006      41.91        3:14.33   
  Sarah Naesström  2005      41.44        3:55.77   
                     
Oskarshamn Lag 2  2007  Oskarshamns Simsällskap            4:03.40   
  Klara Blickfors  2006      40.62        40.62   
  Josefine Karlsson  2008      43.23        1:23.85   
  Fidelie Olsson-Lindqvist  2008      43.00        2:06.85   
  Mathilda Wallenberg  2006      40.81        2:47.66   
  Amanda Carmström  2005      37.85        3:25.51   
  Didrik Olsson-Lindqvist  2006      37.89        4:03.40   
                     
Hultsfred Mix Lag 2  Hultsfreds Simsällskap            4:07.49   
        40.04        40.04   
        40.96        1:21.00   
        40.70        2:01.70   
        43.34        2:45.04   
        44.48        3:29.52   
        37.97        4:07.49   
                     
Kalmar Lag 3  2007  Kalmar Simsällskap            4:17.73   
  Sara Hansen  2007      39.22        39.22   
  Elin Petersson  2007      41.57        1:20.79   
  Adam Johansson Wild  2007      46.58        2:07.37   
  Theo Arvidsson  2008      46.97        2:54.34   
  Liv Möller  2007      43.69        3:38.03   
  Isabella Dinic  2007      39.70        4:17.73   
                     
Västervik  2007  Västerviks Simsällskap            4:20.55   
  Tualie Hörnell  2006      42.59        42.59   
  Hjalmar Aldrin  2007      55.07        1:37.66   
  Bernat Miñana Juan  2006      43.85        2:21.51   
  Melvin Hilding  2005      41.72        3:03.23   
  Selma Malminger  2007      46.63        3:49.86   
  Hannes Hallberg  2004      30.69        4:20.55   
                     
Kalmar Lag 4  2007  Kalmar Simsällskap            4:23.66   
  Stella Caneus  2006      42.12        42.12   
  Hilda Skullered  2006      43.78        1:25.90   
  Kajsa Andersson  2006      44.81        2:10.71   
  Maja Olofsson  2007      43.74        2:54.45   
  Wanda Larsson  2005      48.82        3:43.27   
  Lisa Enwide  2007      40.39        4:23.66   
                     
Hultsfred Mix 3  2007  Hultsfreds Simsällskap            4:51.92   
  Vera Andersson  2008      59.94        59.94   
  Alva Johansson  2008      45.61        1:45.55   
  Molly Ainemo  2007      47.05        2:32.60   
  Elin Fridsén  2004      45.96        3:18.56   
  Erik Havskog  2007      45.39        4:03.95   
  William Gladh  2008      47.97        4:51.92   
                     
10  Oskarshamn Mix Lag 3  Oskarshamns Simsällskap            5:08.30   
  Linus Nerlén  2006      42.15        42.15   
  Julia Carmström  2007      52.75        1:34.90   
  Viggo Haglind  2008      8.66        1:43.56   
  Melissa Stålhammar Kierk  2009      49.15        2:32.71   
  Felicia Almquist  2010      57.15        3:29.86   
  Carl Hedman  2009      1:38.44        5:08.30   
                     
11  Öland / Oskarshamn  2006  Ölands Simklubb            5:09.28   
  Erik Blomgren  2007      39.79        39.79   
  Li-Karin Wang Eriksson  2006      58.18        1:37.97   
  Tyra Andersson  2006      40.41        2:18.38   
  Natalie Karlsson  2006      1:10.97        3:29.35   
  Meja Askebring  2007      1:01.03        4:30.38   
  Filippa Holmér  2006      38.90        5:09.28   
                     
Hultsfred Mix  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hultsfred Mix 2  2006  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
  Mathilda Petersson  2004                 
  Cornelia Stridh  2007                 
  Isabella Westergren  2007                 
  Moa Carlsson  2006                 
  Adrian Rudén  2006                 
  William Grönbeck  2002              DNS   
                     
Hultsfred Mix Lag 3  Hultsfreds Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hultsfred Mix 1  2006  Hultsfreds Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  23 april 2018 
Licensierad till: Kalmar Simsällskap  Utskriftstid  10:45