Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Microsim 2    Utskriftsdatum  19 maj 2013   
  Tävlingsort  Kalmar    Utskriftstid  13:14   
  Arrangör  Kalmar Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 maj 2013         
 
 
Gren 1, 100m Medley Mixed, Finaler 
Brons 1.50, Silver 1.40, Guld 1.30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    40.06        1:27.77   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    42.13        1:29.18   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap    41.69        1:30.47   
Tiffany Giang  1999  Kalmar Simsällskap    41.51        1:30.72   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    43.98        1:30.85   
Celine Zhou  2000  Kalmar Simsällskap    43.87        1:34.46   
Stina Ohlson  2000  Kalmar Simsällskap    45.25        1:35.56   
Gerda Salomonsson  2001  Kalmar Simsällskap    45.54        1:35.85   
Gabriella Bengtsson  1999  Emmaboda Simsällskap    1:37.77        1:37.77   
10  Ingrid Wanby  1999  Kalmar Simsällskap    46.09        1:37.78   
11  Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap    48.06        1:40.77   
12  Elsa Johansson  2000  Emmaboda Simsällskap    48.32        1:41.17   
13  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    50.09        1:44.04   
14  Fabian Sprenger  2000  Emmaboda Simsällskap    47.75        1:44.42   
15  Ida Karlsson  2000  Nybro Simklubb    52.47        1:44.52   
16  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    49.14        1:47.87   
17  Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap    50.60        1:49.44   
18  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    53.86        1:50.08   
19  Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap    56.79        1:54.37   
20  Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap    58.99        1:59.93   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Ida Mortensen  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Isabella Andersson  2000  Nybro Simklubb            DSQ   
Max Rosberg  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Brons 34.0, Silver 31.0, Guld 28.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            25.88   
Kristalia Kostarelli  2002  Kalmar Simsällskap            26.31   
Manne Andersson  2002  Nybro Simklubb            26.57   
Tilda Valtersson  2001  Kalmar Simsällskap            26.64   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            26.76   
Emma Karlsson  2000  Emmaboda Simsällskap            26.96   
Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            27.32   
Ajla Alagic  2003  Kalmar Simsällskap            27.63   
Emmy Strängborn  2001  Kalmar Simsällskap            27.64   
10  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap            27.65   
11  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            27.73   
12  Elin Brannestam  2001  Kalmar Simsällskap            27.99   
13  Jennifer Persson  2002  Kalmar Simsällskap            28.23   
14  Nevelina Svensson  2003  Ölands Simklubb            28.27   
15  Felix Larsson  1998  Ölands Simklubb            28.30   
16  Maja Nilsson  2003  Kalmar Simsällskap            28.38   
17  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap            28.42   
18  Hanna Oliv  2001  Kalmar Simsällskap            28.46   
19  Noel Andersson  2002  Nybro Simklubb            28.54   
20  Martin Sundman  2002  Nybro Simklubb            28.96   
21  Edin Sisic  2002  Nybro Simklubb            29.01   
22  Teo Gagnehag  2001  Kalmar Simsällskap            29.15   
23  Tim Eriksson  2002  Ölands Simklubb            29.25   
24  Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap            29.28   
25  Filip Asplund  2002  Ölands Simklubb            29.68   
26  Ebba Lerbacka  2003  Nybro Simklubb            29.83   
26  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            29.83   
28  Emilia Åhman  2002  Ölands Simklubb            29.92   
29  Ester Skullered  2004  Kalmar Simsällskap            29.96   
30  Agnes Gusafsson  2003  Emmaboda Simsällskap            30.08   
31  Stina Wangejad  2002  Kalmar Simsällskap            30.09   
32  Hanna Nilsdotter  2003  Kalmar Simsällskap            30.48   
33  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            30.61   
34  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            30.63   
35  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap            30.92   
36  Johannes Gunnarsson  2002  Kalmar Simsällskap            30.99   
37  Hampus Helgesson  2003  Kalmar Simsällskap            31.12   
38  Ester Engebladh  2003  Kalmar Simsällskap            31.16   
39  Mimmo Karlsson  2001  Emmaboda Simsällskap            31.60   
40  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            31.97   
41  Agnes Movede  2002  Kalmar Simsällskap            32.27   
42  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            32.40   
43  Wille Holmgren  2004  Kalmar Simsällskap            32.43   
44  Elin Yordanova  2004  Kalmar Simsällskap            32.85   
45  Thea Valtersson  2005  Kalmar Simsällskap            32.97   
46  Casper Vendel  2002  Kalmar Simsällskap            33.09   
47  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap            33.16   
48  Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsällskap            33.62   
49  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            33.92   
50  Melker Alfredsson  2003  Nybro Simklubb            34.91   
51  Nathalie Bergzén Welander  2003  Kalmar Simsällskap            35.07   
52  Stina Hammargren  2005  Kalmar Simsällskap            35.47   
53  Helmer Alfredsson  2005  Nybro Simklubb            35.48   
54  Jessica Persson  2004  Kalmar Simsällskap            35.54   
55  Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap            36.20   
56  Freja Ingard  2003  Kalmar Simsällskap            36.44   
57  Amanda Tonegård  2003  Ölands Simklubb            37.05   
58  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap            37.55   
59  Nathanael Prill  2002  Kalmar Simsällskap            37.63   
60  Ella Olofsson  2005  Kalmar Simsällskap            37.89   
61  Matilda Åhman  2004  Ölands Simklubb            38.57   
62  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            39.18   
63  Ludvig Cullin Lindgren  2005  Kalmar Simsällskap            39.85   
64  Julia Bergzén Welander  2005  Kalmar Simsällskap            40.49   
65  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            40.60   
66  Alice Amnér  2004  Ölands Simklubb            40.80   
67  Isak Stridh  2003  Kalmar Simsällskap            42.47   
68  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            43.68   
69  Frida Maria Wohlan  2004  Kalmar Simsällskap            43.83   
70  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            45.97   
71  Julia Bergland  2006  Ölands Simklubb            46.25   
72  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            52.79   
73  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            55.33   
74  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            1:06.22   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Brons 58.0, Silver 55.0, Guld 52.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gabriella Bengtsson  1999  Emmaboda Simsällskap            50.23   
Josephine Krappinger  2000  Emmaboda Simsällskap            50.46   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            50.69   
Ebba Engebladh  2001  Kalmar Simsällskap            50.75   
Emma Svensson  2001  Kalmar Simsällskap            51.50   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            51.66   
Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap            52.16   
Nilla Ek  2001  Kalmar Simsällskap            52.18   
Anna Isacsson  1998  Kalmar Simsällskap            52.36   
10  Maija Håkansson  1999  Kalmar Simsällskap            53.76   
11  Disa Knutsson  2002  Nybro Simklubb            53.85   
12  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            54.18   
13  Sofia Mägiste  2000  Kalmar Simsällskap            55.10   
14  Maja Franzén  2000  Kalmar Simsällskap            55.17   
15  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            55.43   
16  Malin Gottfridsson  1999  Ölands Simklubb            55.54   
17  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            55.60   
18  Jacob Henmalm  2001  Kalmar Simsällskap            56.27   
19  Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap            56.96   
20  William Shill  2000  Kalmar Simsällskap            57.28   
21  Denzel Moberg  2001  Kalmar Simsällskap            57.43   
22  Rasmus Jansson  2001  Kalmar Simsällskap            57.80   
23  Max Rosberg  2000  Kalmar Simsällskap            58.28   
24  Felix Söderberg  2001  Kalmar Simsällskap            58.41   
25  Tilia Jönsson  2001  Kalmar Simsällskap            58.59   
26  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            58.61   
27  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            58.80   
28  Fabian Sprenger  2000  Emmaboda Simsällskap            58.94   
29  Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap            59.49   
30  Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap            1:00.28   
31  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            1:01.41   
32  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            1:02.77   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Brons 34.0, Silver 31.0, Guld 28.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            22.38   
Emma Karlsson  2000  Emmaboda Simsällskap            24.53   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            25.36   
Nevelina Svensson  2003  Ölands Simklubb            25.78   
Tilda Valtersson  2001  Kalmar Simsällskap            25.87   
Maja Nilsson  2003  Kalmar Simsällskap            26.03   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            26.09   
Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsällskap            26.40   
Noel Andersson  2002  Nybro Simklubb            26.55   
10  Filip Asplund  2002  Ölands Simklubb            26.63   
11  Hanna Egertz  2005  Kalmar Simsällskap            26.80   
12  Kristalia Kostarelli  2002  Kalmar Simsällskap            26.88   
13  Elin Yordanova  2004  Kalmar Simsällskap            27.12   
14  Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap            27.21   
15  Hanna Nilsdotter  2003  Kalmar Simsällskap            27.27   
16  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            27.32   
17  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            27.79   
18  Mimmo Karlsson  2001  Emmaboda Simsällskap            28.40   
19  Moa Svensson  2001  Kalmar Simsällskap            28.41   
20  Tilia Jönsson  2001  Kalmar Simsällskap            28.48   
21  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            28.51   
22  Teo Gagnehag  2001  Kalmar Simsällskap            28.64   
23  Agnes Movede  2002  Kalmar Simsällskap            28.74   
24  Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap            28.86   
25  Agnes Gusafsson  2003  Emmaboda Simsällskap            29.39   
26  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            29.72   
27  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            29.86   
27  Linus Eriksson  2004  Ölands Simklubb            29.86   
27  Rasmus Jansson  2001  Kalmar Simsällskap            29.86   
30  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            30.10   
31  Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap            30.16   
32  Ester Skullered  2004  Kalmar Simsällskap            30.40   
33  Stella Nordin  2004  Kalmar Simsällskap            30.82   
34  Wille Holmgren  2004  Kalmar Simsällskap            31.02   
35  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap            31.25   
36  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap            31.81   
37  Ester Engebladh  2003  Kalmar Simsällskap            31.85   
38  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap            32.31   
39  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            33.33   
40  Casper Vendel  2002  Kalmar Simsällskap            33.50   
41  Melker Alfredsson  2003  Nybro Simklubb            33.59   
42  Stina Hammargren  2005  Kalmar Simsällskap            33.70   
43  Isak Stridh  2003  Kalmar Simsällskap            34.01   
44  Ebba Lerbacka  2003  Nybro Simklubb            34.15   
45  Ajla Alagic  2003  Kalmar Simsällskap            35.09   
46  Jessica Persson  2004  Kalmar Simsällskap            35.48   
47  Frida Maria Wohlan  2004  Kalmar Simsällskap            35.83   
48  Freja Ingard  2003  Kalmar Simsällskap            36.29   
49  Livia van Luijn  2004  Ölands Simklubb            36.39   
50  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            37.02   
51  Alice Amnér  2004  Ölands Simklubb            38.05   
52  Ella Olofsson  2005  Kalmar Simsällskap            38.12   
53  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            38.37   
54  Julia Bergzén Welander  2005  Kalmar Simsällskap            40.06   
55  Amanda Tonegård  2003  Ölands Simklubb            40.24   
56  Nathalie Bergzén Welander  2003  Kalmar Simsällskap            40.67   
57  Robin Nyman  2004  Ölands Simklubb            41.51   
58  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            48.73   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            DNS   
Hugo Färm  2005  Ölands Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Brons 56.0, Silver 53.0, Guld 50.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            47.03   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            48.23   
Märta Hermansson  2000  Ölands Simklubb            48.36   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap            48.94   
Ida Mortensen  2000  Kalmar Simsällskap            48.95   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap            50.53   
Nilla Ek  2001  Kalmar Simsällskap            50.76   
Gabriella Bengtsson  1999  Emmaboda Simsällskap            51.00   
Malin Gottfridsson  1999  Ölands Simklubb            51.14   
10  Sofia Mägiste  2000  Kalmar Simsällskap            52.06   
11  Märta Wanby  2001  Kalmar Simsällskap            52.40   
12  William Shill  2000  Kalmar Simsällskap            52.96   
13  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            53.47   
14  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            53.58   
15  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            54.64   
16  Josephine Krappinger  2000  Emmaboda Simsällskap            54.71   
17  Maija Håkansson  1999  Kalmar Simsällskap            54.79   
18  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap            54.90   
19  Disa Knutsson  2002  Nybro Simklubb            55.04   
20  Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap            55.09   
21  Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap            55.87   
22  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            56.48   
23  Stina Wangejad  2002  Kalmar Simsällskap            56.54   
24  Johannes Gunnarsson  2002  Kalmar Simsällskap            57.03   
25  Elin Brannestam  2001  Kalmar Simsällskap            57.06   
26  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            57.11   
27  Emma Svensson  2001  Kalmar Simsällskap            57.21   
28  Ida Karlsson  2000  Nybro Simklubb            57.63   
29  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap            57.64   
30  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            58.76   
31  Denzel Moberg  2001  Kalmar Simsällskap            59.11   
32  Martin Sundman  2002  Nybro Simklubb            59.22   
33  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            59.56   
34  Edin Sisic  2002  Nybro Simklubb            1:00.91   
35  Tim Eriksson  2002  Ölands Simklubb            1:03.84   
36  Max Rosberg  2000  Kalmar Simsällskap            1:04.10   
Jennifer Persson  2002  Kalmar Simsällskap            DNS   
Tanja Sundman  2000  Nybro Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
Brons 1.50, Silver 1.40, Guld 1.30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap    37.83        1:19.90   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    38.99        1:22.78   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap    40.64        1:24.26   
Wilma Klaesson  2000  Emmaboda Simsällskap    41.81        1:25.09   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    43.39        1:28.60   
Tiffany Giang  1999  Kalmar Simsällskap    44.42        1:30.32   
Celine Zhou  2000  Kalmar Simsällskap    45.00        1:32.41   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    45.14        1:32.69   
Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap    50.50        1:40.99   
10  Gerda Salomonsson  2001  Kalmar Simsällskap    50.11        1:41.21   
11  Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    50.22        1:41.97   
12  Maja Franzén  2000  Kalmar Simsällskap    49.61        1:42.17   
13  Anna Lingström  1999  Kalmar Simsällskap    48.74        1:42.46   
14  Elsa Johansson  2000  Emmaboda Simsällskap    1:44.63        1:44.63   
15  Fabian Sprenger  2000  Emmaboda Simsällskap    52.72        1:48.44   
Ingrid Wanby  1999  Kalmar Simsällskap            DNS   
Josephine Krappinger  2000  Emmaboda Simsällskap            DNS   
Isabella Andersson  2000  Nybro Simklubb            DSQ   
Jacob Henmalm  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Brons 30.0, Silver 27.0, Guld 24.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Brannestam  2001  Kalmar Simsällskap            19.61   
Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap            19.75   
Filip Asplund  2002  Ölands Simklubb            21.06   
Emma Karlsson  2000  Emmaboda Simsällskap            21.53   
Manne Andersson  2002  Nybro Simklubb            21.89   
Hanna Oliv  2001  Kalmar Simsällskap            22.27   
Noel Andersson  2002  Nybro Simklubb            22.37   
Emmy Strängborn  2001  Kalmar Simsällskap            22.58   
Maja Nilsson  2003  Kalmar Simsällskap            22.74   
10  Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap            23.09   
11  Felix Söderberg  2001  Kalmar Simsällskap            23.27   
12  Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            23.30   
13  Kristalia Kostarelli  2002  Kalmar Simsällskap            23.60   
14  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            24.26   
15  Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap            24.33   
16  Märta Wanby  2001  Kalmar Simsällskap            24.48   
17  Linus Eriksson  2004  Ölands Simklubb            24.67   
18  Nevelina Svensson  2003  Ölands Simklubb            25.19   
19  Nicole Sandebäck  2003  Kalmar Simsällskap            25.38   
20  Agnes Gusafsson  2003  Emmaboda Simsällskap            25.96   
21  Linnea Westerlund  2003  Kalmar Simsällskap            25.98   
22  Edin Sisic  2002  Nybro Simklubb            26.12   
23  Moa Svensson  2001  Kalmar Simsällskap            26.16   
24  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            26.37   
25  Ester Skullered  2004  Kalmar Simsällskap            26.63   
26  Melker Alfredsson  2003  Nybro Simklubb            26.69   
27  Hanna Nilsdotter  2003  Kalmar Simsällskap            26.87   
28  Alice Amnér  2004  Ölands Simklubb            27.25   
29  Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap            27.39   
30  Hanna Egertz  2005  Kalmar Simsällskap            27.50   
31  Stina Wangejad  2002  Kalmar Simsällskap            27.78   
32  Tilia Jönsson  2001  Kalmar Simsällskap            28.25   
33  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            28.81   
34  Elin Yordanova  2004  Kalmar Simsällskap            29.13   
35  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap            29.45   
36  Hampus Helgesson  2003  Kalmar Simsällskap            29.66   
37  Wille Holmgren  2004  Kalmar Simsällskap            30.58   
38  Ester Engebladh  2003  Kalmar Simsällskap            30.66   
39  Ebba Lerbacka  2003  Nybro Simklubb            30.73   
40  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            32.25   
41  Freja Ingard  2003  Kalmar Simsällskap            32.83   
42  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            32.84   
43  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            34.23   
44  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            34.88   
45  Ella Olofsson  2005  Kalmar Simsällskap            36.59   
46  Isak Stridh  2003  Kalmar Simsällskap            37.05   
47  Hugo Färm  2005  Ölands Simklubb            38.42   
48  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            42.17   
49  Julia Bergland  2006  Ölands Simklubb            42.19   
50  Frida Maria Wohlan  2004  Kalmar Simsällskap            47.39   
51  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            56.47   
52  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            59.81   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            DNS   
Gabriella Odén  2003  Nybro Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Brons 50.0, Silver 47.0, Guld 44.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            39.06   
Jacob Henmalm  2001  Kalmar Simsällskap            40.27   
Ebba Engebladh  2001  Kalmar Simsällskap            42.42   
Nilla Ek  2001  Kalmar Simsällskap            43.03   
William Shill  2000  Kalmar Simsällskap            43.35   
Märta Hermansson  2000  Ölands Simklubb            43.80   
Martin Sundman  2002  Nybro Simklubb            44.26   
Disa Knutsson  2002  Nybro Simklubb            44.27   
Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap            44.90   
10  Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap            45.43   
11  Malin Gottfridsson  1999  Ölands Simklubb            45.82   
12  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            46.16   
13  Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            47.26   
14  Sofia Mägiste  2000  Kalmar Simsällskap            47.33   
15  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            47.53   
16  Maija Håkansson  1999  Kalmar Simsällskap            47.97   
17  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            48.10   
18  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            48.18   
19  Denzel Moberg  2001  Kalmar Simsällskap            48.36   
20  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap            48.37   
21  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap            48.73   
22  Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap            49.80   
23  Rasmus Jansson  2001  Kalmar Simsällskap            49.90   
24  Josephine Krappinger  2000  Emmaboda Simsällskap            50.14   
25  Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            50.32   
26  Emma Svensson  2001  Kalmar Simsällskap            51.39   
27  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            52.67   
28  Johannes Gunnarsson  2002  Kalmar Simsällskap            53.34   
29  Tim Eriksson  2002  Ölands Simklubb            54.90   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Brons 30.0, Silver 27.0, Guld 24.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            22.24   
William Shill  2000  Kalmar Simsällskap            22.30   
Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap            22.32   
Jacob Henmalm  2001  Kalmar Simsällskap            22.88   
Max Rosberg  2000  Kalmar Simsällskap            23.19   
Ebba Engebladh  2001  Kalmar Simsällskap            23.55   
Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap            24.12   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            24.83   
Nilla Ek  2001  Kalmar Simsällskap            25.16   
10  Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            25.20   
11  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            25.36   
12  Elin Brannestam  2001  Kalmar Simsällskap            25.80   
13  Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            26.22   
14  Emma Svensson  2001  Kalmar Simsällskap            27.61   
15  Denzel Moberg  2001  Kalmar Simsällskap            27.86   
16  Felicia Nordqvist  2001  Kalmar Simsällskap            28.11   
17  Edvin Strandberg  2001  Kalmar Simsällskap            28.18   
18  Isabell Lindvall  2003  Kalmar Simsällskap            30.71   
19  Casper Zhou  2002  Kalmar Simsällskap            30.82   
20  Hanna Oliv  2001  Kalmar Simsällskap            31.58   
21  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            32.92   
22  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            36.69   
23  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            40.22   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Brons 55.0, Silver 50.0, Guld 45.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Harald Madebrink  1998  Kalmar Simsällskap            37.11   
Caroline Nilsdotter  2001  Kalmar Simsällskap            41.22   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            41.87   
Gabriella Bengtsson  1999  Emmaboda Simsällskap            44.27   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            45.36   
Gerda Salomonsson  2001  Kalmar Simsällskap            45.40   
Celine Zhou  2000  Kalmar Simsällskap            47.75   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap            49.25   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap            49.59   
10  Ingrid Wanby  1999  Kalmar Simsällskap            50.93   
11  Fabian Sprenger  2000  Emmaboda Simsällskap            51.14   
12  Vendela Elfving  2001  Kalmar Simsällskap            51.34   
13  Ida Karlsson  2000  Nybro Simklubb            51.35   
14  Elsa Johansson  2000  Emmaboda Simsällskap            51.76   
Stina Ohlson  2000  Kalmar Simsällskap            DNS   
Ida Mortensen  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Malin Gottfridsson  1999  Ölands Simklubb            DSQ   
Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 6X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
C-Gruppen  Kalmar Simsällskap            1:38.34   
                   
        1:38.34        1:38.34   
                   
        1:38.34        1:38.34   
                     
Fina Fisken  Kalmar Simsällskap            2:05.63   
                   
        42.13        42.13   
                   
        2:05.63        2:05.63   
                     
Möra Mörten  Kalmar Simsällskap            2:13.39   
                   
        47.13        47.13   
                   
        2:13.39        2:13.39   
                     
Spättan Äger  Kalmar Simsällskap            2:23.68   
                   
        45.35        45.35   
                   
        2:23.68        2:23.68   
                     
Hajen Biter  Kalmar Simsällskap            2:27.75   
                   
        55.12        55.12   
                   
        2:27.75        2:27.75   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  19 maj 2013 
Licensierad till: Kalmar Simsällskap  Utskriftstid  13:14