Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Microsim 1    Utskriftsdatum  28 februari 2015   
  Tävlingsort  Kalmar    Utskriftstid  19:02   
  Arrangör  Kalmar Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 februari 2015         
 
 
Gren 1, 100m Medley Mixed, Finaler 
Brons 1.50, Silver 1.40, Guld 1.30 
Förklaring av siffrorna i kolumnen "Anmtid" 
Första siffran: 1=Simmar för guldtid, 2=silvertid, 3=Bronstid 
Siffrorna två och tre: Födelseår 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    39.50        1:26.99   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    42.78        1:30.85   
Anna Lingström  1999  Kalmar Simsällskap    45.47        1:31.69   
Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap    41.07        1:33.00   
Isabella Andersson  2000  Nybro Simklubb    42.41        1:33.24   
Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap    46.39        1:35.51   
Jakob Henmalm  2001  Kalmar Simsällskap    43.89        1:37.54   
Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap    45.62        1:40.45   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap    48.19        1:41.94   
10  Richard Adersen  2002  Emmaboda Simsällskap    50.60        1:42.14   
11  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    48.91        1:44.38   
12  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    48.19        1:46.03   
Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
Brons 34.0, Silver 31.0, Guld 28.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelm Nowak  2000  Ölands Simklubb            22.91   
Frida Ekströmmer  2002  Ölands Simklubb            23.12   
Adam Palmér  2000  Möre Simklubb            23.63   
Ester Skullered  2004  Kalmar Simsällskap            26.63   
Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap            26.64   
Ellen Palmgren  2004  Ölands Simklubb            26.71   
Emma Karp  2006  Ölands Simklubb            26.89   
Sara Embaie  2005  Emmaboda Simsällskap            27.23   
Svante Sandstedt  2003  Kalmar Simsällskap            27.24   
10  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            27.31   
11  Annie Mårtensson Gleisner  2003  Kalmar Simsällskap            27.33   
12  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            27.58   
13  Melker Alfredsson  2003  Nybro Simklubb            27.62   
14  Tindra Källroos  2004  Ölands Simklubb            27.83   
15  Felicia Sunebring  2005  Emmaboda Simsällskap            27.86   
16  Agnes Movede  2002  Kalmar Simsällskap            27.88   
17  Thea Eriksson  2005  Nybro Simklubb            28.02   
18  Lydia Gustafsson  2005  Emmaboda Simsällskap            28.07   
19  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            28.39   
20  Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            28.50   
21  Elsa Duval  2006  Ölands Simklubb            28.81   
22  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap            29.29   
23  Ella Hagberg  2004  Kalmar Simsällskap            29.52   
24  Ellinor Movede  2005  Kalmar Simsällskap            29.77   
25  Ebba Lindstrand  2003  Kalmar Simsällskap            29.90   
26  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            29.91   
27  Ella Jonasson  2005  Kalmar Simsällskap            29.96   
28  Tilda Lohtander  2002  Emmaboda Simsällskap            30.03   
29  Hjalmar Bengtsson  2006  Kalmar Simsällskap            30.08   
30  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            30.10   
31  Kalle Petersson  2005  Nybro Simklubb            30.65   
32  Meja Delin  2006  Kalmar Simsällskap            30.73   
33  Miriam Svensson  2004  Kalmar Simsällskap            31.04   
34  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap            31.19   
35  Alva Sundin  2007  Nybro Simklubb            31.24   
36  Julia Bergzén  2005  Kalmar Simsällskap            31.35   
37  Malva Jönsson  2005  Kalmar Simsällskap            31.40   
38  Lucas Berntzon  2005  Kalmar Simsällskap            31.44   
39  Hilda Skullered  2006  Kalmar Simsällskap            31.61   
40  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            31.65   
41  Ayla Pesonen  2004  Kalmar Simsällskap            31.95   
42  Embla Bjurling  2005  Kalmar Simsällskap            32.14   
43  Elin Rooth  2006  Kalmar Simsällskap            32.63   
43  Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb            32.63   
45  Måns Kronmar  2005  Emmaboda Simsällskap            32.66   
46  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            32.95   
47  Ellen Erwén  2005  Kalmar Simsällskap            33.32   
48  Helmer Alfredsson  2005  Nybro Simklubb            33.81   
49  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            34.17   
50  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            34.22   
51  Amanda Tornegård  2003  Ölands Simklubb            34.47   
52  Ayla Gustafsson  2007  Emmaboda Simsällskap            34.58   
53  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap            34.63   
54  Robin Nyman  2004  Ölands Simklubb            36.48   
55  Marlene Lennartsson  2007  Emmaboda Simsällskap            36.97   
56  Elin Elfverson  2007  Kalmar Simsällskap            37.01   
57  Molly Holmer  2006  Ölands Simklubb            37.77   
58  Hilding Peterström  2007  Nybro Simklubb            40.04   
59  Noah Vladefall  2005  Emmaboda Simsällskap            40.75   
60  Danie Forsell  2006  Ölands Simklubb            41.79   
61  Elva Lindström  2007  Kalmar Simsällskap            41.82   
62  Beata Axelsson  2008  Kalmar Simsällskap            42.09   
63  Hugo Färm  2005  Ölands Simklubb            42.33   
64  Adam Hesselmark  2004  Kalmar Simsällskap            54.35   
Alma Fredriksson  2006  Kalmar Simsällskap            DNS   
Karl Engebladh  2008  Kalmar Simsällskap            DNS   
Ossian Ekman  2007  Kalmar Simsällskap            DNS   
Tilde Fransson  2005  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
Brons 58.0, Silver 55.0, Guld 52.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            49.42   
Richard Adersen  2002  Emmaboda Simsällskap            50.51   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            50.56   
Hanna Oliv  2001  Kalmar Simsällskap            51.44   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            52.38   
Meja Hansson  2004  Emmaboda Simsällskap            53.06   
Felix Söderberg  2001  Kalmar Simsällskap            53.10   
Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap            53.30   
Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            53.50   
10  Emmy Johansson  2004  Emmaboda Simsällskap            53.74   
11  Maja Fredriksson  2004  Kalmar Simsällskap            53.94   
12  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            54.77   
13  Hugo Persson  2003  Nybro Simklubb            55.33   
14  Malva Lindberg  2004  Kalmar Simsällskap            56.08   
15  Agnes Gustafsson  2003  Emmaboda Simsällskap            56.13   
16  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap            56.24   
17  Hampus Helgesson  2003  Kalmar Simsällskap            57.21   
18  Felix Adersson  2003  Nybro Simklubb            57.57   
19  Wilma Westerberg  2002  Ölands Simklubb            58.79   
20  Albin Rooth  2003  Kalmar Simsällskap            59.03   
21  Natalie Bergzén  2003  Kalmar Simsällskap            59.08   
22  Emma Karlsson  2003  Nybro Simklubb            59.38   
23  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            1:03.66   
Stina Wangejad  2002  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
Brons 1.55, Silver 1.45, Guld 1.35 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eric Almqvist  2000  Kalmar Simsällskap    43.19        1:33.44   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    40.99        1:33.98   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    44.15        1:34.69   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    46.66        1:38.43   
Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap    47.78        1:39.06   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    46.08        1:39.45   
Anna Lingström  1999  Kalmar Simsällskap    47.15        1:42.50   
Sofia Mägiste  2000  Kalmar Simsällskap    48.06        1:42.57   
Tim Eriksson  2002  Ölands Simklubb    49.50        1:45.23   
10  Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap    50.96        1:46.06   
11  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    51.62        1:46.14   
12  Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap    49.24        1:47.81   
13  David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    51.31        1:48.22   
14  Tilia Jönsson  2001  Kalmar Simsällskap    50.27        1:49.14   
15  Manne Adersson  2002  Nybro Simklubb    50.99        1:50.29   
16  Edin Sisic  2002  Nybro Simklubb    50.13        1:51.33   
17  Filip Asplund  2002  Ölands Simklubb    53.38        1:51.87   
18  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    52.55        1:51.91   
19  Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap    53.04        1:52.79   
20  Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap    53.03        1:53.26   
21  Isabella Andersson  2000  Nybro Simklubb    52.45        1:53.42   
22  Noel Andersson  2003  Nybro Simklubb    52.87        1:54.27   
23  Jakob Henmalm  2001  Kalmar Simsällskap    53.68        1:54.42   
Malin Gottfridsson  1999  Ölands Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
Brons 34.0, Silver 31.0, Guld 28.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelm Nowak  2000  Ölands Simklubb            22.01   
Emma Karp  2006  Ölands Simklubb            24.66   
Sara Embaie  2005  Emmaboda Simsällskap            24.78   
Ebba Lerbacka  2003  Nybro Simklubb            25.32   
Frida Ekströmmer  2002  Ölands Simklubb            25.61   
Emmy Johansson  2004  Emmaboda Simsällskap            26.39   
Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            26.40   
Linn Artebrant  2003  Kalmar Simsällskap            26.67   
Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap            26.83   
10  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            26.90   
11  Ellen Erwén  2005  Kalmar Simsällskap            27.16   
12  Elin Rooth  2006  Kalmar Simsällskap            27.56   
13  Albin Rooth  2003  Kalmar Simsällskap            27.65   
13  Emma Karlsson  2003  Nybro Simklubb            27.65   
15  Lydia Gustafsson  2005  Emmaboda Simsällskap            27.81   
16  Ella Hagberg  2004  Kalmar Simsällskap            28.07   
17  Ebba Lindstrand  2003  Kalmar Simsällskap            28.09   
18  Meja Delin  2006  Kalmar Simsällskap            28.14   
19  Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            28.27   
20  Alva Sundin  2007  Nybro Simklubb            28.39   
21  Adam Palmér  2000  Möre Simklubb            28.45   
22  Embla Bjurling  2005  Kalmar Simsällskap            28.50   
23  Hilda Skullered  2006  Kalmar Simsällskap            28.73   
23  Melker Alfredsson  2003  Nybro Simklubb            28.73   
25  Lucas Berntzon  2005  Kalmar Simsällskap            28.80   
26  Julia Bergzén  2005  Kalmar Simsällskap            28.82   
27  Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb            28.85   
28  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            29.16   
29  Helmer Alfredsson  2005  Nybro Simklubb            29.27   
30  Ella Jonasson  2005  Kalmar Simsällskap            29.34   
31  Thea Eriksson  2005  Nybro Simklubb            29.37   
32  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap            29.48   
33  Ebba Apelgren  2005  Ölands Simklubb            29.63   
34  Lukas Camara Svedin  2007  Kalmar Simsällskap            30.94   
35  Felicia Sunebring  2005  Emmaboda Simsällskap            30.97   
36  Amanda Tornegård  2003  Ölands Simklubb            31.00   
37  Tindra Källroos  2004  Ölands Simklubb            31.02   
38  Robin Nyman  2004  Ölands Simklubb            31.12   
39  Ayla Pesonen  2004  Kalmar Simsällskap            31.21   
40  Ellinor Movede  2005  Kalmar Simsällskap            31.27   
41  Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            31.35   
42  Måns Kronmar  2005  Emmaboda Simsällskap            31.39   
43  Hjalmar Bengtsson  2006  Kalmar Simsällskap            31.90   
44  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            32.24   
45  Elin Elfverson  2007  Kalmar Simsällskap            32.95   
46  Natalie Bergzén  2003  Kalmar Simsällskap            33.51   
47  Tilda Lohtander  2002  Emmaboda Simsällskap            34.07   
48  Elva Lindström  2007  Kalmar Simsällskap            34.19   
49  Molly Holmer  2006  Ölands Simklubb            34.76   
50  Miriam Svensson  2004  Kalmar Simsällskap            34.86   
51  Noah Vladefall  2005  Emmaboda Simsällskap            35.22   
52  Ayla Gustafsson  2007  Emmaboda Simsällskap            35.57   
53  Malva Jönsson  2005  Kalmar Simsällskap            35.92   
54  Linnea Grönberg  2006  Kalmar Simsällskap            36.00   
55  William Carlsson  2005  Kalmar Simsällskap            36.32   
56  Maja Gustafsson  2007  Emmaboda Simsällskap            36.63   
57  Marlene Lennartsson  2007  Emmaboda Simsällskap            36.97   
58  Adam Hesselmark  2004  Kalmar Simsällskap            38.87   
59  Hugo Färm  2005  Ölands Simklubb            39.21   
60  Love Andersson  2007  Emmaboda Simsällskap            40.51   
61  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap            42.53   
62  Natalie Ekstrand  2006  Kalmar Simsällskap            43.43   
63  Hilding Peterström  2007  Nybro Simklubb            45.19   
64  Danie Forsell  2006  Ölands Simklubb            51.23   
65  Theo Arvidsson  2008  Kalmar Simsällskap            53.36   
66  Ella Fransson  2008  Emmaboda Simsällskap            54.51   
Alma Fredriksson  2006  Kalmar Simsällskap            DNS   
Felix Adersson  2003  Nybro Simklubb            DNS   
Karl Engebladh  2008  Kalmar Simsällskap            DNS   
Ossian Ekman  2007  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
Brons 56.0, Silver 53.0, Guld 50.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Disa Knutsson  2002  Nybro Simklubb            44.66   
Filip Asplund  2002  Ölands Simklubb            47.44   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            48.04   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            48.08   
Ellen Sturesson  2003  Nybro Simklubb            49.46   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            49.59   
Annie Mårtensson Gleisner  2003  Kalmar Simsällskap            50.40   
Hanna Oliv  2001  Kalmar Simsällskap            51.09   
Agnes Movede  2002  Kalmar Simsällskap            51.25   
10  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            51.75   
11  Felix Söderberg  2001  Kalmar Simsällskap            51.95   
12  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            52.18   
13  Agnes Gustafsson  2003  Emmaboda Simsällskap            52.19   
14  Tilia Jönsson  2001  Kalmar Simsällskap            53.26   
15  Meja Hansson  2004  Emmaboda Simsällskap            53.48   
16  Richard Adersen  2002  Emmaboda Simsällskap            53.49   
17  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            53.56   
18  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            53.65   
19  Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap            53.83   
20  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            53.85   
21  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap            54.31   
22  Wilma Westerberg  2002  Ölands Simklubb            54.53   
23  Jonathan Björkman  2004  Emmaboda Simsällskap            54.74   
24  Hampus Helgesson  2003  Kalmar Simsällskap            57.68   
25  Hugo Persson  2003  Nybro Simklubb            57.82   
26  Maja Fredriksson  2004  Kalmar Simsällskap            57.91   
Stina Wangejad  2002  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Mixed, Finaler 
Brons 30.0, Silver 27.0, Guld 24.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Palmér  2000  Möre Simklubb            18.98   
Ebba Lerbacka  2003  Nybro Simklubb            22.51   
Emma Karlsson  2003  Nybro Simklubb            22.83   
Tess Nordström  2005  Kalmar Simsällskap            23.27   
Kalle Petersson  2005  Nybro Simklubb            23.29   
Agnes Movede  2002  Kalmar Simsällskap            23.41   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            23.47   
Felicia Sunebring  2005  Emmaboda Simsällskap            23.57   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            23.89   
10  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            24.54   
11  Helmer Alfredsson  2005  Nybro Simklubb            24.71   
12  Lucas Berntzon  2005  Kalmar Simsällskap            24.85   
13  Thea Eriksson  2005  Nybro Simklubb            24.89   
14  Elin Rooth  2006  Kalmar Simsällskap            25.54   
15  Kevin Gyllenlind  2005  Kalmar Simsällskap            25.61   
16  Ellen Erwén  2005  Kalmar Simsällskap            25.81   
17  Måns Kronmar  2005  Emmaboda Simsällskap            25.92   
18  Meja Delin  2006  Kalmar Simsällskap            26.38   
19  Natalie Bergzén  2003  Kalmar Simsällskap            26.41   
20  Emilia Ljungberg  2006  Kalmar Simsällskap            26.74   
21  Alva Sundin  2007  Nybro Simklubb            27.06   
22  Tindra Källroos  2004  Ölands Simklubb            27.44   
23  Ellinor Movede  2005  Kalmar Simsällskap            27.58   
24  Emma Oliv  2003  Kalmar Simsällskap            27.72   
25  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap            27.74   
26  Filippa Holmer  2006  Ölands Simklubb            27.85   
27  Robin Nyman  2004  Ölands Simklubb            27.90   
28  Embla Bjurling  2005  Kalmar Simsällskap            27.98   
28  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            27.98   
30  Ella Hagberg  2004  Kalmar Simsällskap            28.57   
31  Hjalmar Bengtsson  2006  Kalmar Simsällskap            29.22   
32  Tilda Lohtander  2002  Emmaboda Simsällskap            29.31   
33  Julia Bergzén  2005  Kalmar Simsällskap            29.88   
34  Ella Jonasson  2005  Kalmar Simsällskap            30.81   
35  Emilia Woksepp  2006  Kalmar Simsällskap            31.23   
36  Malva Jönsson  2005  Kalmar Simsällskap            31.52   
37  Hugo Färm  2005  Ölands Simklubb            31.96   
38  Amanda Tornegård  2003  Ölands Simklubb            32.10   
39  Ayla Pesonen  2004  Kalmar Simsällskap            32.44   
40  Ayla Gustafsson  2007  Emmaboda Simsällskap            32.61   
41  Noah Vladefall  2005  Emmaboda Simsällskap            32.94   
42  William Carlsson  2005  Kalmar Simsällskap            33.74   
43  Hilda Skullered  2006  Kalmar Simsällskap            34.67   
44  Hilding Peterström  2007  Nybro Simklubb            42.54   
45  Linnea Grönberg  2006  Kalmar Simsällskap            44.69   
46  Love Andersson  2007  Emmaboda Simsällskap            46.22   
47  Ella Fransson  2008  Emmaboda Simsällskap            48.68   
Alma Fredriksson  2006  Kalmar Simsällskap            DNS   
Miriam Svensson  2004  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Mixed, Finaler 
Brons 50.0, Silver 47.0, Guld 44.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Kalén  2005  Kalmar Simsällskap            39.50   
Wilhelm Nowak  2000  Ölands Simklubb            41.73   
Hugo Persson  2003  Nybro Simklubb            42.90   
Annabelle Lim  2004  Kalmar Simsällskap            43.10   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            43.86   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            44.18   
Albin Rooth  2003  Kalmar Simsällskap            44.58   
Meja Hansson  2004  Emmaboda Simsällskap            44.59   
Malva Lindberg  2004  Kalmar Simsällskap            44.62   
10  Tilia Jönsson  2001  Kalmar Simsällskap            44.65   
11  Annie Mårtensson Gleisner  2003  Kalmar Simsällskap            44.70   
12  Felix Söderberg  2001  Kalmar Simsällskap            45.93   
13  Sara Embaie  2005  Emmaboda Simsällskap            46.41   
14  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            46.70   
15  Wilma Westerberg  2002  Ölands Simklubb            47.08   
16  Felix Adersson  2003  Nybro Simklubb            47.31   
17  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            47.32   
18  Ellen Palmgren  2004  Ölands Simklubb            47.82   
19  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            48.07   
20  Maja Fredriksson  2004  Kalmar Simsällskap            48.39   
21  Lydia Gustafsson  2005  Emmaboda Simsällskap            49.04   
22  Jonathan Björkman  2004  Emmaboda Simsällskap            49.13   
23  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            49.17   
24  Emmy Johansson  2004  Emmaboda Simsällskap            49.63   
25  Melker Alfredsson  2003  Nybro Simklubb            50.66   
26  Hampus Helgesson  2003  Kalmar Simsällskap            53.59   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Mixed, Finaler 
Brons 1.38, Silver 1.28, Guld 1.18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefine Carlström  2001  Kalmar Simsällskap    34.69        1:11.33   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    35.63        1:14.63   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    34.86        1:14.65   
Eric Almqvist  2000  Kalmar Simsällskap    36.85        1:15.60   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    35.94        1:17.95   
Isabella Andersson  2000  Nybro Simklubb    38.05        1:19.90   
Anna Lingström  1999  Kalmar Simsällskap    37.10        1:20.52   
Felicia Lewton  2001  Kalmar Simsällskap    36.68        1:21.62   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    38.81        1:22.12   
10  Manne Adersson  2002  Nybro Simklubb    39.17        1:23.86   
11  Märta Ring  2002  Kalmar Simsällskap    41.18        1:24.87   
12  Tim Eriksson  2002  Ölands Simklubb    40.09        1:25.07   
13  Jakob Henmalm  2001  Kalmar Simsällskap    39.72        1:25.48   
14  Sofia Mägiste  2000  Kalmar Simsällskap    41.64        1:28.68   
15  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    43.47        1:29.42   
16  Richard Adersen  2002  Emmaboda Simsällskap    42.13        1:30.71   
17  Nathalie Arvidsson  2002  Kalmar Simsällskap    42.90        1:32.42   
18  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    45.13        1:33.54   
19  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    44.44        1:33.78   
20  Fanny Franzén  2002  Kalmar Simsällskap    43.73        1:35.32   
21  Agnes Gustafsson  2003  Emmaboda Simsällskap    46.19        1:36.84   
22  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    45.80        1:37.26   
23  Noel Andersson  2003  Nybro Simklubb    45.76        1:37.80   
24  Elin Johansson  2002  Kalmar Simsällskap    44.43        1:38.67   
                     
 
Gren 11, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
Brons 30.0, Silver 27.0, Guld 24.0 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Disa Knutsson  2002  Nybro Simklubb            20.66   
Tim Eriksson  2002  Ölands Simklubb            21.02   
Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            21.63   
Malin Gottfridsson  1999  Ölands Simklubb            21.97   
Ellen Sturesson  2003  Nybro Simklubb            21.99   
Hugo Persson  2003  Nybro Simklubb            22.96   
Hanna Oliv  2001  Kalmar Simsällskap            23.54   
Maja Fredriksson  2004  Kalmar Simsällskap            24.56   
Felix Söderberg  2001  Kalmar Simsällskap            24.68   
10  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            25.39   
11  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            25.56   
12  Tilia Jönsson  2001  Kalmar Simsällskap            26.51   
13  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            26.56   
14  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            26.77   
15  Hampus Helgesson  2003  Kalmar Simsällskap            26.81   
16  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap            27.25   
17  Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            27.30   
18  Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            27.43   
19  Meja Hansson  2004  Emmaboda Simsällskap            28.76   
20  Thea Eriksson  2005  Nybro Simklubb            28.79   
21  Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            29.46   
22  Emmy Johansson  2004  Emmaboda Simsällskap            30.93   
23  Ella Hagberg  2004  Kalmar Simsällskap            37.09   
                     
 
Gren 13, 6X25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Ösk  Ölands Simklubb            1:50.03   
                   
        40.22        40.22   
                   
        1:50.03        1:50.03   
                     
De Piskande Pirayorna  Kalmar Simsällskap            1:58.37   
                   
        37.68        37.68   
                   
        1:58.37        1:58.37   
                     
Citroner  Kalmar Simsällskap            1:59.79   
                   
        35.46        35.46   
                   
        1:59.79        1:59.79   
                     
De Glada Mörtarna  Kalmar Simsällskap            2:03.28   
                   
        2:03.28        2:03.28   
                   
        2:03.28        2:03.28   
                     
Heja Hajarna  Kalmar Simsällskap            2:13.10   
                   
        43.27        43.27   
                   
        2:13.10        2:13.10   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 februari 2015 
Licensierad till: Kalmar Simsällskap  Utskriftstid  19:02