Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  KM 2017-03-24    Utskriftsdatum  24 mars 2017   
  Tävlingsort  Kalmar    Utskriftstid  20:28   
  Arrangör  Kalmar Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 mars 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap    28.91  1:01.76  1:42.81    2:16.29   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    32.42  1:10.97  1:55.16    2:30.09   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    31.76  1:11.64  2:00.99    2:39.00   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    32.45  1:14.15  2:05.90    2:42.59   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    33.91  1:17.58  2:03.61    2:43.74   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    38.03  1:23.51  2:13.46    2:55.95   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    35.08  1:22.04  2:16.34    3:01.55   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    41.61  1:29.58  2:19.05    3:02.15   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    44.07  1:30.60  2:23.19    3:08.11   
10  Alexander Eriksson  2004  Kalmar Simsällskap    43.55  2:27.80  3:09.63    3:09.63   
11  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    48.97  1:39.26  2:34.62    3:17.61   
12  Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    44.93  1:33.78  2:33.53    3:19.22   
13  Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap    49.67  1:46.62  2:41.99    3:28.47   
14  Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    57.29  1:49.64  2:49.36    3:39.41   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    32.15  1:11.14  1:53.61    2:28.73   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    36.04  1:17.22  2:11.00    2:50.84   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap    39.91  1:21.77  2:13.55    2:52.43   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    38.97  1:25.87  2:13.21    2:53.09   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    35.41  1:16.98  2:13.23    2:54.80   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    49.96  1:38.29  2:33.77    3:18.10   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.86  1:39.26  2:33.81    3:22.05   
Olivia Andersson Jansén  2005  Kalmar Simsällskap    46.74  1:37.41  2:39.62    3:25.75   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    46.83  1:41.20  2:40.56    3:27.57   
10  Meja Delin Celander  2006  Kalmar Simsällskap    46.79  1:38.61  2:42.97    3:33.67   
11  Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    48.29  1:43.33  2:47.52    3:35.84   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacob Olsson  1998  Kalmar Simsällskap    27.12        55.45   
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap    27.04        57.77   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    27.44        58.19   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    28.96        1:00.51   
Alexander Chatila  2003  Kalmar Simsällskap    43.59        1:31.15   
Albin Lind  2005  Kalmar Simsällskap    46.62        1:41.25   
Simon Arvidsson  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap    29.65        1:01.91   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    31.07        1:04.10   
Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap    36.24        1:17.23   
Malva Lindberg  2004  Kalmar Simsällskap    38.63        1:21.96   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    39.02        1:22.37   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    39.80        1:26.83   
Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap    41.37        1:26.99   
Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap    42.17        1:31.42   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    42.75        1:33.23   
10  Meja Delin Celander  2006  Kalmar Simsällskap    44.52        1:33.92   
11  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap    45.58        1:36.78   
12  Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap    44.74        1:38.60   
13  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap    49.22        1:49.76   
14  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap    50.55        1:56.65   
15  Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap    50.11        1:57.68   
16  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap    54.44        1:59.32   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap            28.94   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap            32.80   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            32.94   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap            38.18   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap            38.49   
Alexander Eriksson  2004  Kalmar Simsällskap            40.11   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap            41.05   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            42.82   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap            43.58   
10  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            44.00   
11  Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap            47.92   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap            36.32   
Ella Wranå  2001  Kalmar Simsällskap            36.33   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            41.13   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            41.78   
Olivia Andersson Jansén  2005  Kalmar Simsällskap            42.00   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            43.45   
Elina Ifwarson  2005  Kalmar Simsällskap            43.49   
Malva Lindberg  2004  Kalmar Simsällskap            43.54   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            43.60   
10  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            43.72   
11  Elsa Skarpnord  2007  Kalmar Simsällskap            43.82   
12  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap            46.54   
13  Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap            47.52   
14  Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            48.20   
15  Liv Möller  2007  Kalmar Simsällskap            51.98   
Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap            31.79   
Anton Hong  2000  Kalmar Simsällskap            32.32   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap            34.97   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap            35.18   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap            44.32   
Simon Arvidsson  2003  Kalmar Simsällskap            46.66   
Karl Ivertsson  2000  Kalmar Simsällskap            47.28   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap            51.92   
Albin Lind  2005  Kalmar Simsällskap            53.95   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap            35.14   
Anna Sjölund  2000  Kalmar Simsällskap            36.76   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            37.46   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap            38.58   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap            45.30   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            46.49   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            49.66   
Malva Lindberg  2004  Kalmar Simsällskap            50.17   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap            50.89   
10  Sofia Yngvesson  2005  Kalmar Simsällskap            51.16   
11  Isabella Dinic  2007  Kalmar Simsällskap            51.46   
12  Stella Caneus  2006  Kalmar Simsällskap            53.18   
13  Kajsa Andersson  2006  Kalmar Simsällskap            54.55   
14  Meja Delin Celander  2006  Kalmar Simsällskap            54.60   
15  Nina Krim  2005  Kalmar Simsällskap            56.71   
16  Elin Petersson  2007  Kalmar Simsällskap            58.05   
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Atis Stikáns  1999  Kalmar Simsällskap    28.80        1:02.55   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    33.06        1:13.41   
Henrik Pap  2001  Kalmar Simsällskap    33.90        1:14.17   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    35.70        1:23.67   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    39.58        1:28.20   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    42.50        1:33.44   
Alexander Eriksson  2004  Kalmar Simsällskap    44.32        1:39.17   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    43.46        1:41.92   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    47.42        1:44.87   
                     
 
Gren 10, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Arvidsson  1998  Kalmar Simsällskap    29.58        1:04.26   
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    32.78        1:11.35   
Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsällskap    35.59        1:20.65   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    42.97        1:32.33   
Olivia Andersson Jansén  2005  Kalmar Simsällskap    48.57        1:47.50   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    50.87        1:55.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 mars 2017 
Licensierad till: Kalmar Simsällskap  Utskriftstid  20:28